Nemrzí vás, že jste musela oželet líbánky?
Jojo, je to tak. Já jsem vlastně na líbánky jela na reprezentační sraz (smích). Holky mi ale připravily překvapení, když mi vyzdobily pokoj na hotelu. Já jsem sice přijela od den později, ale návrat byl úplně úžasný. Nebyl problém ze svatby přepnout do házenkářského módu (úsměv).

Ponecháte si příjmení Růčková, nebo si fanoušci budou muset zvyknout na Maňákovou?
Příjmení si nechám změnit, bohužel jsem to ještě nestihla. Jelikož se v mezistátních zápasech nastupuje na pas, hrála jsem ještě pod starým jménem. Příště už nastoupím s novým příjmením.

Nejen manželovi jste výsledkem udělaly radost. Jak hodnotíte úvodní kvalifikační zápas?
Pocity jsou krásné. Vyhrály jsme o sedm gólů, což je dobrý vstup do kvalifikace. Udělaly jsme sice pár technických chyb i několik bot v obraně, ale celkově to bylo dobré. Snad na výsledek navážeme i v dalších zápasech.

Jak moc vás zaskočila agresivní vysunutá obrana Islandu?
Soupeřky nás hlavně v první půli potrápily, výsledek je ale přesvědčivý. Islanďanky jsou vyšší, robustnější, takže dokud měly síly, občas nás přetlačily. S přibývajícími minutami jsme ale zápas držely pevně v rukou a utkání bez větších problémů dotáhly do zdárného konce.

Vybavíte si moment, ve kterém se utkání definitivně zlomilo?
Přišel v závěru prvního poločasu, kdy jsme soupeřkám utekly na rozdíl čtyř branek. Důležité také bylo, že nám vyšel vstup do druhé půle. Několika góly jsme zápas definitivně zlomily ve svůj prospěch.

A závěr jste si před slušně zaplněnou halou užívaly…
Jo, konec jsme si užívaly. Bylo to super. Vzhledem k tomu, že se hrálo večer a utkání navíc živě přenášela televize, jsme nečekaly, že přijde tolik lidí. Diváci byli úplně úžasní.

Co výhra o sedm branek znamená pro vývoj kvalifikační skupiny?
Důležitý byl každý gól. Ještě nás čeká odveta na Islandu a další těžké zápasy proti Dánsku a Slovinsku. Nechtěly jsme závěr vypustit. Naopak jsme se snažily naplno hrát o každý balon až do konce.

Závěr zápasu přinesla i jednu nepříjemnost, kdy si vážně poranila ruku rumunská rozhodčí Stancu a konec utkání musela sama odřídit její kolegyně Nastase. Zažila jste v kariéře něco podobného?
To jsem viděla poprvé v životě. Ale je vidět, že i to je v házené možné.