Nezlobila bych se vyhrát soutěž střelkyň, říká novopečená reprezentantka Hradilová

„Vyřazení mrzí, dnes byl Most k poražení, na druhou stranu jsme dokázaly, že poslední vysoká prohra u nich byla omyl, že v plné síle nejen na ně máme," hřímala po utkání nejlepší střelkyně týmu Lenka Hradilová. „Škoda pokažené přesilovky na závěr, ta nás stála postup," zalitovala 25letá levou rukou střílející opora Zlína, od pondělí navíc novopečená členka národního týmu.

Nakonec rozhodly sedmimetrové hody, ale v základní hrací době oběma celkům jejich exekuce nešly, nedaly jste minimálně po třech. Proč?

S Mostem to bývá pravidelně, ale netuším proč. Obecně sedmičky jsou vabank a my v rozhodujícím rozstřelu byly o tu jednu horší. Je to o štěstí, zkušenostech. Bohužel ač naše nejzkušenější hráčka Betka má růžky vystřílené, teď jí sjel balon. Škoda. Nikdo jí ale nic nezazlíval.

Vy coby nejlepší exekutorka sedmiček interligy (v sezoně dala 46 – pozn. red.), radila jste v rozstřelu holkám, jak je střílet?

(Smích.) Rozhodně ne. Každý má svůj růžek a jde do své jistoty. Paradoxně když jsem šla na exekuci já, strašně jsem se stresovala, nevěděla jsem, kam střelu poslat. (Smích.) Holky mě ale uklidňovaly, že to umím, dodaly mi sebevědomí a v této části jsem uspěla.

Nevyměnila byste pohárovou remízu po základní hrací době raději za interligový bod?

Všemi deseti, na tom jsme se shodly všechny. Škoda že jsme tak s nimi nehrály v mezinárodní soutěži, body potřebujeme jako sůl. Teď jsme ale v laufu, což chceme prodat už v neděli doma (od 15 hodin). Do zápasu s Partizánským se nám půjde hned lépe, stejně jako o týden později do klíčového duelu ve Veselí. Ve středu jsme si dokázaly, že dokážeme hrát se všemi silnými celky!

Jak je na tom tým po nedávné chřipkové epidemii?

Už jsme všechny v pohodě, ale před nedávnem to bylo hrozné. O to více nás mrzely narážky konkurentů, že je to naše taktika. Byly jsme nemocné, měly jsme desítku potvrzení o nemoci a od hygienika o chřipkové epidemii v regionu. Více je zbytečné se k tomu vyjadřovat, ať si říká každý, co chce!

Kdo byl nejvíce nemocný?

Nejdéle Betka (Tóthová), s tou se to táhlo hodně dlouho. Co se týče chřipky, tak mezi prvními ji měla Gába Nygrýnová a Denisa Kamenářová, přičemž nejvíce to postihlo spojky a gólmanky. Bez nich se těžko dá v zápase uspět, zvláště proti silné Slavii.

Vám se střelecky daří, aktuálně ze třetí příčky ztrácíte na pomyslnou korunu kanonýrek šest branek. Je pro vás velká výzva dosáhnout na korunu krále střelců interligy, stejně jako v roce 2009 vaše kolegyně Michaela Budayová?

(Smích.) Nemohu říci, že o své pozici nevím, ale nějak přehnaně to nesleduji, kdo mě předběhl nebo kdo kolik dal branek. Snažíme se hlavně střílet branky, abych pomohla týmu a dostaly jsme se do play off. Nezlobila bych se, kdyby se k tomu návdavkem podařilo soutěž střelkyň vyhrát.

V pondělí jste byla premiérově pozvána na březnový kemp a turnaj národního týmu. Zaskočilo vás to?

Rozhodně, doteď jsem byla vždy mezi náhradnicemi. Ale žádné oslavy a nic podobného neproběhlo, zatím není co slavit. Na druhou stranu za důvěru a šanci jsem moc ráda. Už holky v kabině mě chlácholily, že když se mi tak daří, že pozvánka jednou přijde. I já v šanci věřila. O tom, že o nominaci vím už od úterý z e-mailu, jsem ale nikomu v kabině nic neříkala, nerada se chlubím. (Úsměv.)

A už vás týmový pokladník zkasíroval?

Nevím o tom, že bychom měli v kabině na toto nějakou taxu, tak snad se tomu vyhnu. Už tak se mi tato sezona v poplatcích za články a fotky pěkně prodražila. Připadá mi, že ve finále budu hlavním sponzorem zakončené. (Smích.) Ale už se moc na kemp i turnaj v Chebu těším, hlavně nechci zklamat důvěru trenéra Bašného. (Úsměv.)