Český titul už potřetí v kariéře vybojovala Tereza Neumanová. Reprezentantka nizozemské worldtourové formace Liv Racing Xstra byla v cíli o 2 sekundy rychlejší. Třetí skončila Kristýna Zemanová (Brilon racing team MB, 2:14:44).

,,V průběhu celého kopcovitého závodu pršelo. Tyto podmínky mi ale vyhovují.,“ tvrdí Nikola Bajgerová.

Na trati byla dlouho na čele nejaktivnější Denisa Slámová, její pokusy rozhodnou únikem však nebyly úspěšné.

,,Vývoj závodu jsem měla pořád pod kontrolou. Jenom jsem se soustředila, ať neudělám nějakou zbytečnou chybu,“ prozradila 25letá Bajgerová.

Závod se proto pro ni vyvíjel příznivě. ,,Do posledního okruhu jsem najížděla v pětičlenný skupině a na cílový spurt jsem si docela věřila. Nakonec jsem dojela těsně druhá s malou ztrátou za obhájkyní prvenství v silničním závodu z loňského roku Terezou Neumanovou,“ byla Nikola Bajgerová v cíli i se ziskem stříbra spokojená.

Reprezentantka zlínské formace získala na společném mistrovství Česka a Slovenska v silniční cyklistice ještě jednu medaili.

V časovce žen vybojovala rovněž druhé místo. V Kovářově na Písecku dosáhla na trati dlouhé 19,8 kilometru, času 29:52. Zvítězila ve stejném čase Denisa Slámová (Cyklotrénink), třetí byla Petra Ševčíková (Dukla Praha, 30:35).

,,Výsledek v časovce mě mile překvapil. Původně jsem ji nechtěla vůbec jet. Nemám ani svoje časovkářské kolo, na jízdu proti chronometru v Kovářově jsem se ani nepřipravovala. Rozhodla jsem se až několik dnů před závodem. V časovce jsem se chtěla hlavně rozjet před silničním závodem. Nakonec z toho byl skvělý výsledek. I když k zisku časovkářského českého titulu mi chybělo půl sekundy,“ mírně zalitovala cyklistka z Příbora v barvách FORCE KCK Cykloteam Zlín Nikola Bajgerová.