Do Zlína v sobotu dorazí hned sedm mnichů z kláštera z kláštera Šaou ling.

Příští sobotu od 16 hodin ve zlínské hale Euronics čeká pod hlavičkou Noc bojových umění všechny příznivce jejich oslava.

„Vrátíme se o dva tisíce let zpátky, kdy gladiátoři bavili chudý lid v aréně. Dovoleno bude vše – pískat, křičet a mohutně povzbuzovat,“ směje se.

Vystupovat budou jen mistři světa svých oborů – mimo jiných světová legenda v kulturistice Pavol Jablonický, kickboxerka Martina Ptáčková, mistři světa v Karate kata tym z Brna či dovednosti s nunchaky ukáže několikanásobný mistr světa Jan Sikora.

„Nechci vidět co to udělá s chlapy, když se po tatamy projde v bikinách nádherná Magda Sivkova. Krasy tajti a Wushu předvede čínsky velmistr Wang Yingshen se svým týmem. A věřte, že když vletí na plac strong man Jirka Tkadlčík, tak se hala bude otřásat v základech. Sám jsem byl v srpnu v Přerově, kde ovládl světový šampionát těchto siláků,“ vzpomíná Tomi.

Mezi exkluzivní hosty akce budou patřit šaolinští mniši, kterých do Baťova města dorazí hned sedm.

„Jsou to legendární bojovnici, všichni je známe s filmů, žádné bojové umění se jim na světe nemůže rovnat. Je to pro Zlín velká čest, že souhlasili se svou premiérovou účastí v cizím programu. Proto jsem velmi pečlivě vybíral, koho na pódium vedle těchto mnichů pozvu,“ přiznal exkluzivně pro Deník hlavní organizátor, který nechce prozradit, jak se mu podařilo do Zlína tyto hvězdy dostat.

„To bude takové mé male tajemství,“ usmívá se.

V neposlední řadě se v rámci Noci bojových umění představí i domácí klub – Dragon Warriors. Jejich pokus os český a světový rekord v přerážení Ytongů podpoří nejsilnější muž planety Jirka Tkadlčik. „A těch pórobetonových kvádru nebude jen dvacet či třicet, ale téměř sedmdesát!“ dodal Vladimír Tomi.