Stříbrnou příčku obsadil Jiří Novotný z Kladníků. Ten byl v cíli pomalejší o 56 sekund, třetí pozici vybojoval František Dosoudil (Solario Team, 18:21), čtvrtý byl Petr Vabroušek (Titan Trilife Zlín, 18:30), pátý doběhl v čase 18:36 pozlovický vytrvalec Miroslav Bětík (J. E. M. M. Bětíci).

FILIP VABROUŠEK BYL NA ZAJÍMAVÉ TRATI SUVERÉNNÍ

,,Mám rád atmosféru nočních běhů. Navíc trať i prostředí v okolí Velkého náměstí a v Podzámecké zahradě v Kroměříži se mi velmi líbí,“ vysvětluje, proč se rozhodl na Hané startovat Filip Vabroušek.

V závodu byl suverénní a bez problémů potvrdil roli největšího favorita.

,,Hned po zaznění startovního výstřelu v mírném seběhu z kroměřížského Velkého náměstí jsem se probojoval na první příčku. Na ní jsem pak zůstal až do cíle. V první polovině závodu jsem zvolil svižnější tempo, protože jsem měl na prvním místě velký náskok, tak jsem v průběhu čtvrtého kilometru zvolnil,“ prozradil 23letý Vabroušek.

V Kroměříži to pro něho byl kvalitní běžecký test před mistrovstvím republiky v běhu na 10 kilometrů, které se koná v sobotu 29. dubna v Žilině.

JARMILA HASTÍKOVÁ BYLA ZE VŠEHO NADŠENÁ

Závod žen vyhrála Jarmila Hastíková z Napajedel, jež zaběhla čas 19:28. Druhé místo brala za čas 20:03 obhájkyně prvenství z loňského roku v Kroměříži členka klubu Klimatex Running Team Kateřina Ryšánková, bronz si pověsila na krk Dana Truksová (20:09), Barbora Kolmanová (Decathlon, 21:22) skončila čtvrtá, Jitka Bařinková (Dia Zlín, 21:58) byla pátá.

Jakmile se Jarmila Hastíková dozvěděla o kroměřížském Nočním běhu, byla hned rozhodnutá, že se ho zúčastní.

,,Po dlouhé době jsem si chtěla zazávodit s čelovkou ve tmě, navíc v krásném prostředí,“ plánovala Hastíková.

Závod se běžel v nádherném dubnovém počasí a vytrvalkyně z Napajedel si ho maximálně užívala.

,,Trať byla perfektní. Skvělá byla i kulisa, kterou vytvořili pávi v Podzámecké zahradě. Byl to nezapomenutelný zážitek,“ přiznala Jarmila Hastíková.

Kolem trati ji povzbuzovali také manžel Kamil a nevlastní syn Šimon.

Jejich podpora mi hodně pomohla,“ děkovala svým nejbližším.

Vítězka měla ovšem hodně nabitou sobotu. Dopoledne si ještě zazávodila na Slovensku v Lesním krosu v Šaštíně.

,,Takže jsem byla překvapená, kolik mi ještě do Kroměříže zbylo energie. Na trati mě nepotkala žádné únava, ani krize. A to jsem si dala kvůli zraněnému nártu posledních 14 dnů od běhání pauzu. Jezdila jsem pouze na kole,“ prozradila reprezentantka Napajedel.

Z Nočního běhu v Kroměříži byla nadšená.

,,Byl to skvěle strávený sobotní večer. Proto bych se chtěla zúčastnit i zbývajících čtyř letošních Nočních běhů ve Zlínském kraji. V Kroměříži byla perfektní organizace, skvělá atmosféra, výborné zázemí i moderátor,“ děkovala pořadatelům Jarmila Hastíková.

Domů pak přijela pozdě večer příjemně unavená.

NA HANÉ SI ZAZÁVODILO 165 VYTRVALCŮ

Závodu, který se běžel v okolí kroměřížského Velkého náměstí a v Podzámecké zahradě, se ve všech kategoriích zúčastnilo 165 vytrvalců. Z toho bylo 88 mužů a 77 žen.

V KROMĚŘÍŽI MYSLELI I NA CHARITU, ZAJÍMAVÝ BYL TAKÉ DOPROVODNÝ PROGRAM

Součástí Nočního běhu v Kroměříži byl i 1 kilometr dlouhý Rodinný charitativní běh pro Handicap Zlín, který předcházel večernímu závodu. Ten byl určen pro rodiny s dětmi. Všichni jeho účastníci obdrželi účastnickou perníkovou medaili a startovní číslo na památku.

,Bohatý a pestrý byl také doprovodný program. Připraveny byly dovednostní a zábavné hry, kulisu kolem závodu dělal spolek vojenské historie Von Macenau věnující se období Rakouska -Uherska. Děti se mohly vyfotit s vojáky v dobovém oblečení, dospělí mohli ochutnat dobroty z polní kuchyně,“ informuje jeden z pořadatelů Bob Komín.

VÍTĚZOVÉ JEDNOTLIVÝCH KATEGORII V NOČNÍM BĚHU V KROMĚŘÍŽI 2023:

Muži do 39 let: Filip Vabroušek (Sykora running) 16:37

Muži do 49 let: Jiří Novotný (Kladníky) 17:33

Muži nad 50 let: František Dosoudil (Solário Team) 18:21

Junioři: Martin Chuděj 18:42

Ženy do 39 let: Kateřina Ryšánková (Klimatex Running Team) 20:03

Ženy do 49 let: Jarmila Hastíková (Napajedla) 19:28

Ženy nad 50 let: Jitka Bařinková (Dia Zlín) 21:58

Juniorky: Marie Anna Lochmanová 24:38

Tandemy: Romaňák, Pažoutová 26:15

PROGRAM DALŠÍCH NOČNÍCH BĚHŮ VE ZLÍNSKÉM KRAJI 2023:

20. května: Holešov

15. a 16. července: Rusava

2. září: Rožnov pod Radhoštěm

27. září: Zlín