Závodit se bude na kratší vzdálenosti a uskuteční se zde i dvě předzávodní projížďky s patronkou Noční stopy, Evou Vrabcovou Nývltovou, trojnásobnou účastnicí zimních olympijských her. Projížďky jsou přístupné závodníkům i široké veřejnosti včetně dětí, začnou v 11:00 a 14:00.

„Letošní rok je pro nás extrémní, počasí nás úplně zradilo. Málo sněžilo, leden byl navíc nebývale teplý, takže na loukách chybí souvislá vrstva sněhu potřebná pro kvalitní úpravu stopy. Už jsme se smířili s tím, že letos poprvé za 12 let existence Valachy tour budeme muset závod zrušit, ale v poslední chvíli přišla velkorysá nabídka biatlonového klubu SKB Velké Karlovice a obce. Nesmírně si toho vážíme. I když se délka trasy zkrátí, důležité je, že závod přece jen bude a naši příznivci o svou oblíbenou akci nepřijdou,“ uvedl Bohuslav Komín, hlavní pořadatel DATART Valachy tour.

Ve Velkých Karlovicích se v sobotu 3. února koná noční závod na běžkách.Ve Velkých Karlovicích se v sobotu 3. února koná noční závod na běžkách.Zdroj: se svolením Boba Komína

Až do čtvrtku 1. února mohou sportovci využít snížené startovné při registraci na www.valachytour.cz. Přihlášení bude možné i na místě v den závodu.

Noční stopa Valachy se po přesunu do biatlonové arény zkrátí z obvyklých 7,5 a 15 km na 4 km, které se poběží ve čtyřech kilometrových okruzích. Závody Franz Josef Kaiser Dětské Valachy tour pak budou na 1 až 2 kilometry podle věku. Start je jako obvykle intervalový, a to po 30 sekundách – pro dětské závody od 15 hodin, pro dospělé od 16 hodin.

Zázemí a doprovodný program včetně vyhlášení vítězů zůstává u nedalekého hotelu Galik, kde bývá za obvyklých podmínek start i cíl.

„Především pro děti tu chystáme na sobotní odpoledne zábavný program: hry na běžkách, snowtubingové kruhy i zábavu a herní zóny našich partnerů uvnitř hotelu Galik. Zváni jsou závodníci i široká veřejnost, zkrátka kdokoli, kdo si chce užít čas plný sportování a zábavy. Uvnitř v Galiku je možné se zahřát a občerstvit, mimo jiné i čerstvými valašskými frgály z místní pekárny, a proběhne tu i vyhlášení výsledků a závěrečná tombola,“ doplnil Bohuslav Komín.

TERMÍNY DATART VALACHY TOUR 2024:
Sobota 3. února: Noční stopa Valachy (Velké Karlovice)
Sobota 22. června: Xterra Valachy (Nový Hrozenkov)
Sobota 22. června a neděle 23. června: Valachy Man (Nový Hrozenkov)
Sobota 7. září: Bike Valachy Bílá (Bílá).
Sobota 19. října: Běhej Valachy (Velké Karlovice)