Druhé finále ovládla Kroměříž. Hanáci vyhráli v Otrokovicích 4:1 a vyrovnali tak sérii na 1:1.

Třetí rozhodující finále se bude hrát v sobotu 23. září na kroměřížských kurtech. Zápas v areálu Bajdy začíná v 9 hodin.

Domácí do druhého finále nastoupili v sestavě s Ladislavem Bršlicou, Václavem Ščepkou, Dominikem Poláškem a Michalem Repkou. Kroměříž do Otrokovic přijela se všemi oporami s Lukášem Bábkem, Jaroslavem Sadilem, Markem Vilímkem, Karlem Dvorským, Alešem Darebníkem a Karlem Doleželem starším.

Zápas začali lépe domácí. V úvodním utkání dvojic zdolali Bršlica s Ščepkou hostující duo Dvorský, Vilímek se střídajícím Darebníkem. ,,V tomto duelu se nám všechno dařilo,“ prozradil otrokovický smečař Ladislav Bršlica.

Poté už ale v zápase bodovali pouze hosté. Bábek se Sadilem díky skalpu Poláška s Repkou vyrovnali na 1:1. Pak přišla zlomová část střetnutí. V ní kroměřížská trojka Sadil, Vilímek, Dvorský se střídajícím Darebníkem ve vyrovnaném souboji díky zvládnutým koncovkám v obou setech udolala Bršlicu s Ščepkou a Poláškem a bylo to 1:2. V následném singlu Ščepka prohrál s Bábkem a Hanáci vedli 3:1. Jejich výhru poté potvrdili Sadil s Darebníkem a Doleželem, kteří si ve třech setech poradili s Bršlicou s Repkou a Poláškem se střídajícím Ščepkou.

,,V prvním setu jsme vedli 5:2, tuto sadu jsme však ztratili. V zápase se nám ještě podařilo vyrovnat na 1:1 na sety, ovšem v rozhodující třetí sadě hosté dokázali prodat větší nohejbalovou kvalitu,“ uznal Bršlica.

Jeho družstvo tak druhé finálové utkání nezvládlo.

,,Hosté byli hodně nahecovaní. V zápase podali soustředěný výkon a dělali míň chyb, než náš tým. Hodně nám chyběl Jaroslav Úruba. S ním bychom Hanáky určitě víc potrápili,“ konstatoval Ladislav Bršlica.

Hanáci si po nečekané domácí porážce tak po povedeném výsledku v Otrokovicích vynutili třetí rozhodující finálový zápas.

,,Utkání jsme odehráli v kvalitní sestavě a potvrdili jsme v něm roli favorita. V porovnání s prvním finále jsme podali podstatně koncentrovanější výkon. Zlepšili jsme mezihru, útok i obranu. Otrokovicím díky absenci Úruby chyběl tlak na útok,“ tvrdí hrající vedoucí družstva Kroměříže Karel Doležel starší.

2. FINÁLE:

NK JISKRA OTROKOVICE – NK BAJDA KROMĚŘÍŽ 1:4 (3:8)

Bršlica, Ščepka – Dvorský, Vilímek (Darebník) 2:0 (6, 8)

Polášek, Repka – Bábek, Sadil 0:2 (- 4, - 8)

Bršlica, Ščepka, Polášek – Sadil, Vilímek, Dvorský (Darebník) 0:2 (- 8, - 9)

Ščepka – Bábek 0:2 (- 3, - 8)

Bršlica, Repka, Polášek (Ščepka) – Sadil, Darebník, Doležel 1:2 (- 5, 5, - 8)