„Sice většinu svých svěřenců znám, ale při každé změně je člověk lehce nervózní. Věřím ale, že se všichni rychle seznámíme a vše si sedne," smál se včera odpoledne 50letý zkušený lodivod.

Přechodovou dvoutýdenní rekondiční přípravu přitom doteď vedli jeho asistenti Petr Štekl a Zdeněk Luňák, jenž dál bude aktivně i chytat.

„Byl jsem s kluky v telefonickém kontaktu. Jsem zvědavý, v jaké jsou kondici. Tyto pondělní testy to odhalí," pousmál se se stopkami v ruce Mičola, který byl zvyklý s extraligovým týmem trénovat pětkrát šestkrát týdně. Ve Zlíně to bude jen čtyřikrát.

„Musíme najít ideální systém a napasovat jej na tento tým. Prostor na velké přebudovávání zde není. Vyjdeme z toho, v čem byli kluci úspěšní – tedy z kvalitní obrany se budeme snažit o rychlý přechod. Protože zde máme několik nových tváří, musíme připravit kombinace, aby vše pasovalo," má jasno Mičola.

Kádr po posílení o údernou spojku Michala Indráka (návrat z Francie), navrátilce Artura Sadowského a křídelníka David Mužíka z Přerova má smělé ambice – ve druhém roce mezi elitou zaútočit na postup do play off.

„Filozofií klubu je pracovat a stavět na odchovancích. Kádr se vhodně doplnil o zkušené, přičemž hodně se bude spoléhat na Indráka. Ovšem toho jsem pořádně dva roky neviděl, tak uvidíme," nedělá přehnané závěry Mičola, jenž věří, že kolonka posil ještě není zcela zaplněná.

„Rádi bychom ale ještě získali zkušeného hráče na post pivota. Jinak cítíme, že máme kádr vyvážený," pochvaluje si kouč, jenž do Zlína bude dojíždět ze Zubří, kde bydlí a pracuje.

„Naplánováno máme okolo devíti deseti přípravných zápasů, což je dost prostoru, abychom vše sladili. Z médií víme, že posilovali všichni, proto musíme tvrdě pracovat a co nejlépe se připravit na novou sezonu," dodal Jiří Mičola.

Program přípravy a přátelelských zápasů

25. 7. v Zubří, 31. 7. v Luhačovicích s Brnem, 10. 8. – zakončení soustředění ve Zlíně (soupeř se hledá), 21. 8. v Hranicích, 28. 8. v Zubří (19.30), 31. 8. Memoriál Fr. Kovaříka v Bystřici p. H. (dvě utkání, možní soupeři domácí, Přerov, Litovel), následně duely s Kopřivnicí a Bystřice p. H.