Ivo Odvárka ve společnosti čtyřicátníků vybojoval třetí místo. Těsně pod stupni vítězů skončil mezi třicátníky Jiří Slavík. Ten obsadil čtvrtou pozici. Dařilo se i ostatním jezdcům, když v kategorii čtyřicátníků dojel Tomáš Galuška osmý a mezi padesátníky Radomír Zvoníček sedmý.

,,V početném startovním poli, kdy všechny kategorie startovaly společně měl náš oddíl sedmičlenné zastoupení. Na 70 kilometrů dlouhé trati mezi Karlovicemi, Vrbnem pod Pradědem nás poté čekalo šestikilometrové stoupání na Andělskou Horu a záhy další stoupání na Hvězdu. Po následném dlouhém sjezdu do Karlovy Studánky jsme projeli přes Světlou Horu do cíle do Suché Rudné," informoval pětadvacátý v pořadí v hlavní mužské kategorii Michal Hradil.

Zlínský cyklista ocenil výkon zejména Ivo Odvárky.

,,Ivo byl od čtyřicátého kilometru v úniku tříčlenné skupinky, která si postupně vytvořila minutový náskok na hlavní peloton. Uprchlíci ale byli ve sjezdu do Karlovy Stuánky dostiženi a do cíle na úzké a rozbité cestě přijelo společně šedesát jezdců," upozornil 29letý Hradil.

Druhým závodem byl 7. ročník Olšovských okruhů u Hranic na Moravě. Ty se konaly v nevlídném počasí, kdy se rtuť teploměru pohybovala pouze okolo pěti stupňů. Ani v tomto podniku se zástupci zlínského FORCE KCK Cykloteamu neztratili. V hlavní kategorii obsadil Michal Hradil šestnácté místo, Martin Josefík mezi nimi dojel třicátý. Ve společnosti třicátníků bral Jiří Hradil stříbrnou příčku, Jiří Slavík obsadil sedmou pozici. Mezi čtyřicátníky skončil Tomáš Galuška pátý, Ivo Odvárka sedmý a Milan Sedlář jedenáctý. V padesátnících se znovu zviditelnil Ladislav Pelc, který v této společnosti zvítězil o tři sekundy před Jerzym Rosou z Bukovna. Radomír Zvoníček získal deváté místo. ,,Pelc i Jiří Hradil se prosadili zásluhou povedeného závěrečného spurtu," prozradil Michal Hradil.

Lubomír Hotař