Siláci z Baťova města uspěli i na víkendovém mistrovství České republiky v bench pressu. V Rakovníku se představili nejen muži a ženy, ale junioři, dorostenci a veteráni.

Právě v kategorii Masters 2 nad padesát let zvítězil Ladislav Dorotík, který si připsal výkon 140 kilo. Zlínská Lucie Daňková se stala absolutní vítězkou nejen v juniorkách, ale i v ženách.

„Všechny soupeřky předčila výkonem devadesát kilo, čímž vytvořila národní rekord,“ chválil svěřenkyni předseda TJ Olympia Zlín Stanislav Krček.

Družstvo Olympie Zlín se stalo mistry Moravy. Na snímku zleva jsou Marek Novák, Marek Haze, trenér Jan Vavruša, Vlastimil Románek a Robert Rajzl.
Družstvo zlínské Olympie slaví! V Krnově se stalo mistrem Moravy

Další titul získal mezi muži Marek Novák. Ten v kategorii nad 120 kilo výkonem 225 kilo zvedl i největší váhu všech účastníků národního šampionátu, stal se absolutním vítězem.

Mistrovství České republiky v bench pressu mužů, žen, juniorů, dorostu a Masters se o víkendu uskutečnilo v Rakovníku. „Zúčastnilo se jej dvě stě závodníků, takže akce pro velký počet závodníků trvala dva dny,“ upozornil Krček.