„Při jarním loučení Jirky Nováka s kariérou v Prostějově mě napadlo, že by bylo skvělé, kdyby se rozloučil i s místem, odkud coby 17letý odcházel do velkého tenisu,“ prozradil otec myšlenky, hlavní organizátor a předseda tenisového klubu SK Zlín Milan Kalus. Nápadem rozloučit se i ve Zlíně, byl Novák nadšen, přičemž se pouze hledal protivník pro chystanou exhibici.

„Původně jsme mysleli na Tomáše Berdycha, ale ten již měl v plánu turnaj v Bangkoku. Hráli jsme si i s myšlenou pozvat Jana Kodeše, ovšem nakonec jsme vsadili na Miloše Mečíře, který má ve Zlíně kořeny v podobě prarodičů. Také po našem oslovení bez váhání rád souhlasil,“ upřesnil Kalus.

Exhibiční duel dvou tenisových hvězd bude zahájen v 16.30 hodin na antukovém kurtu číslo 5. „Připravili jsme i mobilní tribunu. Pevně věříme, že nebude pršet. V opačném případě by se duel sehrál v hale, kde je ale kapacita pro diváky silně omezena,“ přiznal předseda.

Vedle tenisové podívané a s tím spojené autogramiády pořadatelé pro příchozí na čtvrteční odpoledne připravili ukázky tréninku nejmenších nadějí, vystoupení Dívčího saxofonového orchestru z Luhačovic, mažoretky a bohatou tombolu s tenisovými cenami. „Vstup na celou akci je zdarma,“ dodal Milan Kalus.

Jiří Novák

narozen: 22. března 1975
výška: 189 cm
váha: 80 kg
nejvýše na žebříčku: 5. místo (2002)
na okruhu ATP vyhrál 7 turnajů ve
dvouhře a ve 18 čtyřher
nejdále se v grandslamových turnajích
dostal na Australian Open 2003 do
semifinále
účastník tří letních olympijských
her

Miloš Mečíř

narozen: 19. května 1964
výška: 190 cm
váha: 81 kg
nejvýše na žebříčku: 4. místo ( 1988)
na okruhu ATP vyhrál 11 turnajů ve
dvouhře, 9 ve čtyřhře
olympijský vítěz ze Soulu (1988) ve
dvouhře, bronzový ve čtyřhře
dvakrát ve finále Grand Slamu - 1986
US Open a 1989 Australian Open (vždy
podlehl Ivanu Lendlovi)