„Pro mě to ale nebude úplně nová zkušenost. Nejvyšší soutěž jsem si totiž zahrál v dresu Tatry Smíchov v roce 2003,“ prozradil Novosad.

Jaká byla vaše první reakce, když jste se dozvěděl, že Sportovně technická komise České ragbyové unie potvrdila platnost vašeho protestu za neoprávněný start tří polských hráčů?
Měl jsem velkou radost. S kluky jsme tušili už něco před samotným semifinále, že Havířov asi porušil pravidla. STK naši domněnku jen potvrdila.

Myslíte si, že se Havířov ještě proti verdiktu nějak odvolá?
Před zápasem si možná mysleli, že je vše v pořádku. Ale nyní už vědí o své chybě, takže se odvolávat nebudou.

Hrál ještě někdo z týmu kromě vás v minulosti extraligu?
Ano. Stejně jako já i Martin Dosoudil a Richard Láník si ji zkusili v Tatře Smíchov. Martin s nimi dokonce získal titul. V dresu Vyškova pak Jarda Stoklásek. Možná ještě někdo ze starších spoluhráčů, ale kdo a ve kterém klubu vážně nevím.

Je velký rozdíl mezi kluby v nejvyšší soutěži a v první lize?
Trochu jo. Ale před sezonou jsme hráli přátelák s Říčany a Vyškovem a dalo se s nimi hrát.

Na jaké soupeře se těšíte nejvíc?
Určitě na Tatru Smíchov, ve které jsem působil. Je tam totiž stále hodně kluků, se kterými jsem hrál. Bude to pro mě prestižní souboj. Ale ostatní týmy jsou také velmi lákavé.

V dnešním finále Poháru ČSRU vzhledem k postupu obou celků již o moc nepůjde, že?
Přesně tak, proto budeme hrát zcela uvolněně. S Petrovicemi vždy svádíme vyrovnané duely, přesto chceme na trofej pro vítěze dosáhnout my!