„Současný tým rozhodně potenciál má! Určitě větší než hrát jako loni o záchranu," připomněl uplynulý nevydařený ročník, kdy se Panteři vyhnuli náročným bojům o udržení až v sedmém rozhodujícím zápase série s Libercem.

„Vůbec mě nenapadlo, že bych mohl dostat nabídku od Otrokovic. I proto jsem jej nikdy speciálně nesledoval a ani neviděl naživo. Hru Panterů jsem tak studoval až v minulých dnech ze záznamů závěru uplynulé sezony," přiznal 40letý kouč, jenž s trénováním florbalu začínal u žen a nadcházející angažmá je jeho první extraligové v pozici hlavního kouče.

Jak moc vás překvapila nabídka Panterů?

Hodně. Vůbec jsem nečekal, že by o mé služby měl zájem někdo z takové vzdálenosti. Na druhou stranu je to pro mě výzva a čeká mě hodně práce. Doufám, že zúročím zkušenosti, které jsem získal v pozici asistenta extraligových Pardubic, Liberce či ženského národního týmu.

Dlouho jste nabídku zvažoval?

Zavolal mi Lukáš Petřík a pak jsme si dali schůzku v Brně. Zde jsme rychle našli společnou řeč a už domlouvali podmínky spolupráce. Následně jsem se musel dohodnout s přítelkyní a dořešit věci v práci, neboť se živím sportováním a vedu plaveckou školu u nás ve Svitavách.

Jak bude těžké navázat na práci Daniela Folty?

Odchodu Dana z Otrokovic je velká škoda. Fotla je jméno s ohromnými zkušenostmi a florbalovými znalostmi. Takových moc v republice není. Třebaže se osobně neznáme, vůbec by mi nevadilo s ním spolupracovat. Rozhodně na začátku nebude mým úkolem hru zásadně měnit, naopak. Nejprve se musím seznámit s kluky a své myšlenky a zkušenosti pomalu a citlivě zapracovávat. K tomu by mi měl pomoci asistent znalý zdejších poměrů.

Jak vás kabina přijala?

Při mém oficiálním představení byli kluci po pravdě zaskočení, nikdo jim o mém příchodu neřekl. Věřím, že ale brzy najdeme společnou řeč. Nyní se musíme poznat.

Kolik hráčů z otrokovického týmu znáte?

Z dřívějších dob z jičínského kempu se znám s Jardou Vaňkem. Z Otrokovic jsem ještě přes ženský florbal znal Zbyňka Macuru, ale ten nyní trénuje v Rožnově. Jinak jsou tady pro mě všichni noví. (úsměv)

Panteři v uplynulých dvou sezonách měli hrajícího asistenta Karla Ťopka. Využijete jeho služeb i vy?

Zatím nevím, protože se neznáme. Rozhodně se ale tomu nebráním, protože vím, že Karel je kapitán a vůdce kabiny. Jeho názory budu brát, zná kabinu od píky. V podstatě bude záležet na něm, jestli bude chtít pokračovat ve funkci hrajícího asistenta. Anebo si uleví a bude se soustředit více na hru. Já osobně kdysi zkoušel hrávat a koučovat a po pravdě to moc nešlo. Nechám to na Karlovi.

Panterům již po sezoně dali definitivní sbohem Valčík s Koňaříkem. Nehrozí nějaké další odchody?

O žádných nevím. Každý odchod něco znamená, ale zase něco nového začíná. Šikovní mladíci se budou moci poprat o uvolněná místa. Také trenér musí v tomto směru prokázat trochu odvahy. Těžko očekávat, že získáme za odešedší hotové hráče. Musíme se s tím poprat.

Přijde s vámi do týmu nějaký hráč? Lákáte někoho ze svého okolí?

Přemýšlím o tom. Spíše by se ale jednalo o nějakou mladou pušku.

Jaký jste si dal nebo dostal od vedení cíl?

O něm jsme se zatím nebavili. Nějakou představu mám, ale ta patří nejdříve do kabiny. Nechci, aby se ji prvně dozvěděli přes média. Podle mého předchůdce má na extraligu jen první lajna. Otázkou tedy je, jestli kluci nezmění přístup. Když změní přístup hlava, změní se hodně věcí. (úsměv)

Hráči ani fanoušci vás moc neznají, můžete se více profesně představit?

Naposledy jsem vedl prvoligové Svitavy a vypomáhal v roli asistenta u extraligových Pardubic. S florbalem jsem ale začínal u extraligových žen ve Svitavách. Poté jsem působil v Liberci a současně byl i asistent trenéra u národního výběru žen. Jinak se ale živím sportováním, vedle florbalu i plaváním.

Budete si nyní hledat ubytování v okolí Otrokovic?

Zatím jsme domluveni na dojíždění třikrát týdně. Přes Olomouc to není hrozná cesta, většinou po dálnici. Čas ukáže. Pokud zde dostanu více práce a budu pracovat více s mládeží, situace se může změnit. Zatím jsme se ústně domluvili na roční spolupráci, ale s dlouhodobou koncepční vizí. Už se moc těším! (úsměv)