Na uvolněný post trenéra interligových házenkářek Zlína má klub několik adeptů. Kromě „domácích“ i přespolní. Rozhodne se do konce týdne.

 „Nyní hledám svého nástupce. Z důvodu pracovního vytížení u reprezentace hráčů do 18 let bych měl se zlínským týmem spolupracovat coby sportovní manažer prvního týmu. Něco jako Zdeněk Grygera u zlínských fotbalistů,“ pousmál se 35letý kouč.

S vedením se na nové formě spolupráce dohodl už v minulých týdnech. I přes vytížení u národního týmu totiž chtěl ve Zlíně pokračovat.

„V tuto chvíli ještě nedokážu říci, jak moc aktivně budu zapojen. Představu mám, model spolupráce ale hráčkám oznámím až na začátku přípravy v polovině června,“ potvrdil Kořínek, jenž tak bude pověřen komunikací za klub s hráčkami a novým realizačním týmem.

„O jeho složení jakožto i hlavním trenérovi by mělo být jasno do konce týdne. Stejně jako by u týmu měla dál pokračovat má současná asistentka Lenka Černá, jež bude mimo jiné trenérkou gólmanek,“ potvrdil kouč, který žádné zemětřesení v kádru neočekává.

Jistý je konec kariéry zkušené Slovenky Drotárové. „Už když jsem přišel do Zlína, její snad druhá věta byla, že po sezoně končí,“ s úsměvem vzpomíná Kořínek, jenž věří, že se klub domluví i na spolupráci s dalšími dvěma třemi házenkářkami, které mají „zaječí“ úmysly.

„Pořád je to v řešení. Pokud nedojde k dohodě, sáhneme více do naší líhně. Stejně jako třeba v Zubří, kde mají výbornou práci s mládeží, je třeba logicky dávat šanci odchovancům. Nový cyklus asi nepřinese ovoce ihned, ale snad jej budeme sklízet v horizontu dvou tří let,“ přeje si.

Nezávisle na jméně svého nástupce je již znám model přípravy interligového týmu. Bude nový.

„Dá se říci, že vychází z hokejového modelu. Od 12. června čeká hráčky třítýdenní kondiční blok, poté měsíc volno a zpět ke společné přípravě se vrátíme v srpnu,“ upřesnil kouč, jehož v červnu čekají premiérové dva srazy „osmnáctky“ a poté ve Švédsku otevřené mistrovství Evropy.

„Bude to náročné,“ uvědomuje si.

Svého rozhodnutí po skončení spolupráce v Zubří na přelomu roku, „přestupu“ do Zlína nelituje.

„Moc jsem chtěl holkám pomoci. Přestože jsme na úvod prohráli důležité utkání v Olomouci, pořád jsem věřil v postup do play-off. Nejsem naivní, ale ve hře totiž bylo stále hodně bodů. Základem měly být domácí výhry nad silnými soupeři. A ty i přes slibné výkony nepřišly. Škoda. V zápasech s Michalovci a Šaľou jsme jim byli blízko,“ je přesvědčen kouč.

Ten si i tak velmi cení zdravého kolektivu a přístupu hráček.

„Prokázal se především v závěru sezony, kdy jsme s bravurou zvládli skupinu play-out. Třemi výhrami ze čtyř duelů jsme potvrdili, že jsme ve skupině nejlepší. Hlavně úvodní výhra s Veselím byla důležitá, uklidnila nás. Jádro je zde opravdu zdravé, hodně mile mě překvapil kolektiv a zdravé vztahy v něm,“ upřesnil Aleš Kořínek.