„Delší čas jsem hledat klub, kde bych mohl dennodenně trénovat. Házenou miluji a rád bych se jí věnoval naplno. Nyní se mi ve Zlíně tato šance naskýtá,“ děkuje 41letý odchovanec malacké házené.

Dlouho jste se rozhodoval?
Vůbec. V minulých dnech mě oslovil s nabídkou Aleš Kořínek, kterého znám už z působení v Zubří, kde jsme trénovali mládež. Navíc já jezdil do Zlína na zápasy manželčiny dcery, která zde nedávno přestoupila do dorostu. Když mě Aleš oslovil, neváhal jsem.

Měl jste i jiné nabídky?
Ano, ale většinu ve stavu informování. Ze Zlína přišla naprosto korektní nabídka s vizí a systematickou prací. Nyní mě čeká trénování na vyšší úrovni, moc se těším.

Vaše hráčská minulost je pestrá, dokonce jste čtyři sezony působil v Zubří. Kdy jste skončil kariéru?
Loni ve Stupavě, kde jsem byl hrající trenér prvoligového týmu mužů. Na Zubří ale velmi rád vzpomínám. Pod trenérem Hargašem jsme dvakrát skončili druzí a jednou bronzoví. Pak jsem ještě hrál v Bratislavě, Považské Bystrici, Prešově a pak i v Rakousku a Španělsku.

Jak dlouho se věnujete trénování?
Má první štace byla mladší žáci v Zubří během angažmá na Valašsku. Největší úspěch jsem ve své krátké kariéře udělal s mladšími žačkami Malacek, které na šampionátu Slovenska skončily bronzové.

Bude to velká změna přejít od chlapů k děvčatům?
Nevím, ale strach nemám. Házená je pořád jedna, pravidla stejná. Vše bude o přístupu, jak mém, tak i děvčat.

V příští sezoně budou české interligové týmy trénovat zřejmě čtyři slovenští trenéři. Znáte se?
Nejvíce asi s Peterem Dávidem, který je rodák z Malacek. S Peterem Olšavským jsem dokonce hrával. S Hudákem se znám už méně, jako soupeř z palubovek. (úsměv)

Co víte o zlínské ženské házené?
Myslím, že docela dost. Chodíval jsem se dívat na jejich interligová utkání, stejně jako mládeže, kde hraje dcera. Kádr je zde tvárný, i díky výborné práci s mládeží talentovaný. Je zde sice dost práce, ale vidím v něm perspektivu. Nyní hru Zlína intenzivně studuji.

Ve Zlíně skončily Drotárová s Birkušovou, hovoří se ale i o odchodu Andrýskové do nižší německé soutěže či Gartnerové do Hodonína. Nemáte obavy z rozpadu kádru?
Zatím podrobnější informace nemám, vše je stále v řešení, ale jsme nachystaní na všechny varianty. V mém okolí žádná zajímavá hráčka není a co vím, vizí klubu je dávat šanci vlastním odchovankyním. Uvidíme, kdo se ještě během přípravy uvolní.

Navážete na práci svého předchůdce a nyní sportovního manažera Kořínka?
Ano, třebaže model přípravy jsme společně upravili. Víceméně se na skladbě a úpravách shodujeme.

Jaké ambice budete mít s týmem?
Zatím jsme o nich s vedením nemluvili, ale cílem je stabilizovat kádr, zapojit do něj mladé hráčky a podávat co nejlepší výkony. Zda to bude stačit na play-off, je nyní ještě předčasné hovořit. Rozhodně nechceme hrát o záchranu. Vždy budeme chtít uspět!

Bydlíte v Malackách. Budete se stěhovat do Zlína?
Já si asi nějaké bydlení zde zajistím, ale rodina zřejmě zůstane na Slovensku. Zase tak daleko to do Zlína není.