Zábavu pro celou rodinu nabízí i maškarní plesy hned na několika místech našeho regionu. A v době vrcholící plesové sezony nemůže samozřejmě chybět několik tanečních akcí pro dospělé. Ani tento víkend se tedy ve Zlínském kraji rozhodně nudy bát nemusíte.

Veselé masky zaplní kulturák v Komárně

Kdy: v sobotu 22. února od 14 hodin

Kde: Kulturní dům v Komárně

Tradiční dětský karneval letos už po čtrnácté uspořádají dobrovolní hasiči z Komárna na Kroměřížsku. Akce se uskuteční zítra od čtrnácti hodin v tamním kulturním domě. Na programu je kromě zábavy také spousta her, soutěží, písniček a tance.

„Návštěvníci se mohou těšit i na vystoupení předškoláků, kteří zatančí aerobik," prozradila organizátorka akce Olga Oravová, která před čtrnácti lety s pořádáním karnevalu začala.

Pro všechny masky je také připraveno občerstvení a oceněny budou sladkostí. Děti společně s rodiči pak mohou soutěžit o dárky v tombole.

„Bohatou tombolu máme hlavně díky podpoře hasičů, obecního úřadu a místních podnikatelů," dodala organizátorka.

Ples obchodní akademie nabídne i freestyle show

Kdy: v pátek 21. února od 20 hodin

Kde: Dům kultury v Kroměříži

Už čtyřicátý čtvrtý ples se zajímavými hosty pořádá dnes v Domě kultury v Kroměříži od 20 hodin večer tamní obchodní akademie.

Ples zahájí studenti polonézou. V horním sále zahraje hudební kapela Pavel Novák & Family a přízemí bude hlavně pro mladé a příznivce diskoték. Celý večer tam bude hrát DJ Luxus a třešničkou na dortu bude vystoupení kytarového dua Marka Motalíka, kterého lidé mohli vidět na televizních obrazovkách v soutěži Hlas ČeskoSlovenska spolu s Janem Horákem.

Krátce po nich bude následovat například freestylová show mistra republiky v akrobatickém tanci na kole.

„Připravili jsme i losovací soutěž o ceny a zpestřením bude také speciální světelná show," poznamenal za pořadatele Lukáš Pumprla.

Ve Vsetíně oslaví plesovou sezonu společně

Kdy: 22. února od 20 hodin

Kde: Vsetín, Dům kultury

Přátelské prostředí a pestrá společnost čekají na návštěvníky plesu nazvaného Společně. K tanci a poslechu zahrají dvě skupiny. Pro příchozí pořadatelé připravili soutěž v latinskoamerickém tanci cha-cha a bohatou tombolu.

Milovníky klasických tanců hudebně doprovodí kapela SKART. Pro zastánce energické taneční hudby zahrají muzikanti z kapely GIPSY JANO.

Kromě bohaté tomboly se mohou návštěvníci zúčastnit taneční soutěže o zajímavé ceny. Gurmáni budou mít možnost ochutnat krajové speciality.

„Na plese nazvaném Společně se setkají lidé různého věku, různých kultur, nadání i handicapů. Těšíme se na neobyčejné setkání a srdečně zveme každého, kdo chce prožít nevšední večer spolu s námi," prozradil jeden z pořadatelů Milan Kostelník. Vstupenky jsou v prodeji ve vsetínském kině Vatra.

Na Soláni připomenou zvyk draní peří

Kdy: sobota 22. února od 13 h.

Kde: Informační centrum Zvonice na Soláni v Karolince

Atmosféru dlouhých zimních večerů ve valašských chalupách si mohou v sobotu připomenout návštěvníci Informačního centra Zvonice na Soláni.

Již podruhé se tady sejdou členky ženského pěveckého sboru Karlovjanky a zasednou ke stolu, aby společně draly peří. U toho zazpívají lidové písničky. „Program letos navíc obohatí také pěvecká složka Folklorního souboru Považan z Považské Bystrice," doplnila Alena Vašutová z pořádajícího Sdružení pro rozvoj Soláně.

Klub turistů zve k zimnímu opékání na Bojišti

Kdy: sobota 22. února v 8.41 hodin

Kde: Slovácko

Využít prozatímního teplého průběhu zimy chtějí členové Klubu českých turistů (KČT) z Uherského Hradiště. Ti na sobotu 22. února naplánovali turistický pochod v okolí větrného mlýna u Kuželova na Hodonínsku, ke kterému zvou širokou veřejnost.

„Odjíždíme vlakem z Uherského Hradiště v 8.41 hodin do Velké nad Veličkou a kdokoliv se dostaví k odjezdu, je vítán a jde s námi," sdělil k chystanému výletu předseda tamního Klubu českých turistů František Čevela.

Z Velké nad Veličkou turisté projdou přes Bojiště až k větrnému mlýnu nad Kuželovem a poté přes Kobylu a Hrubou Vrbku zpět do Velké nad Veličkou. Účastníci výpravy budou mít cestou možnost krátkého posezení u ohně, přičemž po dohodě s organizátory je samozřejmě možná vlastní úprava naplánované trasy.

Ruda z Ostravy hvězdou šibřinek

Kdy: sobota 22. února ve 20 hodin

Kde: Kulturní dům v Dolním Němčí

Svérázný bavič Ruda z Ostravy bude hlavní hvězdou šibřinek v Dolním Němčí. Tento maškarní ples pro dospělé se v tamním kulturním domě a zároveň také v Devil Music Baru uskuteční v sobotu 22. února od 20 hodin a kromě baviče s ostravským přízvukem se o zábavu postará rovněž skupina Prinz a DJ R.O.B.O. Na návštěvníky akce čeká cenami našlapaná tombola a na ty nejšťastnější z nich pak například televize, horské kolo nebo tablet.

Ladovská pohádka potěší děti i dospělé

Kdy: neděle 23. února od 15.00

Kde: Otrokovická Beseda

Bubáci a hastrmani. Tak se jmenuje divadelní pohádka, kterou v neděli odpoledne sehrají herci z uherskohradišťského Hoffmanova divadla v Otrokovické Besedě. Začíná v patnáct hodin v tamním velkém sále. Vstupné činí rovných osmdesát korun. „Je to nestárnoucí pohádka Josefa Lady, kterou volně pro malé diváky upravil principál divadla Karel Hoffman. Je to záruka dobré zábavy pro děti i jejich rodiče," informovala programová pracovnice Otrokovické Besedy Lenka Navrátilová.

Ve Zlatém jablku potkáte skřítka Hračkožrouta

Kdy: neděle 23. února od 14.00

Kde: Zlín, Zlaté jablko

Poslední neděle v únoru bude ve Zlatém jablku opět patřit pohádce. V novém prostředí kinosálu zdejšího multikina se představí dětem dobře známé a oblíbené divadelní sdružení MIM z Prahy s klasickým divadelním představením „Noční skřítek aneb Pohádka o hračkách a statečné mamince". Pohádka trvá 50 minut a je určena pro děti od 3 do 8 let. Stejně jako u ostatních představení, která v letošním roce připravilo Zlaté jablko.

KRAJŠTÍ ZPRAVODAJOVÉ