Již čtvrtým rokem pořádá 26. srpna Krajský svaz minigolfu Zlínského kraje své otevřené mistrovství, jehož se mohou účastnit kromě registrovaných minigolfistů také občané bydlící ve Zlínském kraji. Otevřenost této soutěže má umožnit konfrontaci veřejnosti s těmi, kteří provozují minigolf jako sport. Po čtyřech ročnících v Bystřici pod Hostýnem (2x), Vsetíně a Holešově se tentokrát setkají minigolfisté opět na tradičním soutěžním miniaturgolfovém hřišti v Holešově v areálu bývalého letního kina, na Palackého ulici.

Turnaj začíná v 10.00 hodin, trénink již od 8.00 hodin a hraje se na 3 okruhy, z neregistrovaných absolvuje 2. a 3. okruh pouze nejlepších 50 % hráčů, minimálně však čtyři a maximálně deset hráčů.

Veškeré informace o tomto sportu, kde nepostradatelný cit pro přesnost úderu a moment soustředění se snoubí s dovedností vybrat a připravit nejvhodnější míček pro danou překážku, naleznete na www.minigolfsport.cz nebo www.cmgs.cz.

Zde najdete také současné mezinárodní úspěchy juniorů. Z mistrovství světa juniorů 2006, konaného v dánském Odense, dovezli bystřičtí junioři Michal Stančík a Ondřej Mlčoch bronzové medaile v soutěži družstev a bystřická Silvie Švehlíková a holešovská Jana Nakládalová dokonce stříbrné medaile, také v soutěži družstev.

Největší podíl na rozvoji minigolfu ve Zlínském kraji mají právě zmiňované kluby MGC Holešov a 1. DGC Bystřice pod Hostýnem, což dokazují i výsledky obou klubů v dlouhodobých soutěžích. V extralize smíšených družstev obsadilo MGC Holešov 4. místo a 1. DGC Bystřice p. H. 6. místo. V extralize juniorských družstev obsadilo 1. DGC Bystřice p. H. 2. místo a MGC Holešov 3. místo. Rivalita obou klubů má významný vliv na růst úrovně jednotlivých hráčů, což dokazují letošní nominace na ME juniorů – Jana Nakládalová (MGC Holešov), Silvie Švehlíková, Michal Stančík, Ondřej Mlčoch (všichni 1. DGC Bystřice p. H.) a MS dospělých – Kateřina Tietzová (1. DGC Bystřice p. H.), Jana Nakládalová, Radek Doležel st., Michal Jansa (všichni MGC Holešov).

Hřiště minigolfu jsou po celém kraji rovnoměrně rozložena, nově bylo vybudováno hřiště ve Slavičíně. Novou kvalitu zimní přípravy by mohla přinést nově otevřená hala miniaturgolfu ve sportovním centru Kasárna ve Valašském Meziříčí, která představuje po Přerovu druhý krytý prostor pro minigolf v České republice.

Bílé místo na mapě tvoří samotné krajské město, zde se sice výrazně schyluje k založení klubu 1. MGC Zlín, ale jeho působení na území města není zatím reálné, protože zde nenajdete jediné minigolfové hřiště sportovního charakteru.