„Byli sadu od vítězství. Poté se jim přestalo dařit, znervózněli a začali se hádat, což v podstatě nedělali jen v závěru,“ okomentoval situaci hlavní kouč Fatry Přemysl Obdržálek.

Příbramskému lodivodu lavičky Petru Klarovi se nelíbil moment, který nastal v pátém setu krátce po změně stran. Zlínský Daniel Čech za stavu 11:8 zapodával k postranní lajně, přičemž rozhodčí si nebyli jisti umístěním míče, tak nechali bod opakovat.

Hostující tým se přitom jednoznačně domníval, že se jedná o aut. Právě Klar posléze za horlivé protesty obdržel červenou kartu. Nepomohlo mu ani to, že na tabletu ukazoval inkriminovaný moment.

„Bylo to pouze video příbramského statistika, nikoliv oficiální videorozhodčí, jak to bývá u televizních přenosů,“ objasnil Obdržálek.

Středočeský výběr rovněž nezůstal chladným ve čtvrtém setu za stavu 8:6, kdy po překvapivém útoku hostujícího Hladenka se Příbram dožadovala bodu. Rovněž za protesty žlutou kartu viděl Böhm.

„Vojta Navláčil to čapal, byl ke mně zády, takže jsem přesně neviděl, zda míč už byl na zemi. Je to zbytečné, protože rozhodčí situaci už nikdy nezmění,“ vyjádřil se k okamžiku hlavní trenér domácích.

V té době však už mohlo být po zápase. Zlínští do třetího setu sice vstoupili vedením 6:2, následně ale prohrávali 6:8 a o chvíli později také 8:11.

„Během jejich obratu ve třetí sadě tam chytli dva těžké balony, které se jim podařilo uhrát, naopak my jsme si špatně přihráli,“ mrzelo Obdržálka, který naopak byl potěšený střídáním po konci druhého setu.

Ze hřiště odešlo duo Jiří Adamec, Radim Šulc, které nahradila dvojice Karim Lamri, Adam Kozák.

„Nasazení Karima a Adama bylo klíčové, hru uklidnili. Do té doby jsme útočili na 40%, s nimi se to zvedlo téměř na 80%. Především zásluhou Karima jsme utkání otočili,“ chválil 23letého Maročana.

„Celkově to pro nás byla důležitá výhra. Bohužel je škoda, že jsme doma ztratili bod. U nich doma budou bezesporu chtít vyhrát,“ má jasno Obdržálek.

Jeho svěřenci své další utkání sehrají už v neděli od 15.00 hodin. Na domácí palubovce přivítají pátý Liberec, který však dosud odehrál pouhé čtyři zápasy (Zlín šest – pozn. red.). Na kontě má 10 bodů.

„Je skvělé, že se konečně hraje. Na druhou stranu se méně trénuje. Kluci si nyní oddechnou, před zápasem dáme poradu a půjdeme na ně,“ burcuje Přemysl Obdržálek.

VSC Fatra Zlín - VK Euro Stex Příbram 3:2 (20, 23, -23, -17, -10)