Jak si vedli domácí zástupci Junior Zlín? Výběry chlapců skončili shodně na druhých místech, nejmladší děvčata brala 3. místo.

Na turnaji se představilo 20 družstev, dětí ve věku 7-11 let. „Všichni přišli ukázat, co se naučili v právě končící házenkářské sezóně. Mladší děti se utkaly v miniházené 4+1 ve dvou kategoriích, starší již na velkém hřišti v házené 5+1,“ upřesnil hlavní organizátor akce David Divoka.

Turnaj měl mezinárodní punc účastí slovenských družstev z Bojnice a Kysuckého Nového Mesta.

Maciej Chmura z Polska a Simona Křivánková (Rocktechnik Triatlon) zvítězili ve 20. ročníku Moraviamanu. Závod v Otrokovicích konaný na klasických ironmanových tratích 3,6 – 180 – 42,2 kilometru, byl mistrovstvím republiky v dlouhém triatlonu.Do cíle doběh
Moraviamana vyhrál Chmura z Polska. Závod žen ovládla Křivánková

Po oba dny nadále děti soutěžili v dovednostních disciplínách - přeskoky přes švihadlo, hod na přesnost, trojskok. „Za zmínku stojí individuální výkon desetiletého domácího Jirky Odstrčila, který o víkendu naskákal 923 a 834 přeskoků bez přerušení. Jeho výkon byl pětadvacet procent součtu všech přeskoků 159 zapojených dětí do této soutěže. Klobouk dolů,“ smekl šéf akce.

Turnaj provázelo slunečné počasí a nejen házenou to žilo. Přítomné maminky uposlechly výzvy pořadatelů a jejich koláče a moučníky přítomná dětská porota, tvořená z účastníků miniFestivalu, vybrala ten nejchutnější. Tatínkové oslavili Den otců soutěží v zatloukání hřebíků. „Byl to po dlouhé době příjemně prožitý házenkářský víkend a turnaj, kde se počítalo skóre a závěrem se vyhodnocovalo pořadí,“ dodal spokojeně Divoka.