Sedmadvacetiletý úřadující sprintový šampion byl na osmi měřených úsecích o délce 50 kilometrů rychlejší o tři čtvrtě minuty před stříbrným Slovákem Jaroslavem Melichárkem. Bronz s další více než desetisekundovou ztrátou bere Vojtěch Štajf.

Sedmnáctým vítězem v historii 28. ročníku automobilového závodu v okolí Slušovic Rallysprtin Kopná se stal Adam Březík z Lukova.
Videorzhovory s nejlepšími sobotního Rallysprint Kopná. Podívejte se!

„Jsme maximálně spokojení. Jak je už tady zvykem, pohrálo si s námi počasí, o to to bylo těžší,“ poznamenal jinak v cíli spokojený Adam Březík, který ale po čtvrtém závodě sezony žádné velké oslavy neplánuje.

Sedmnáctým vítězem v historii 28. ročníku automobilového závodu v okolí Slušovic Rallysprtin Kopná se stal Adam Březík z Lukova.Sedmnáctým vítězem v historii 28. ročníku automobilového závodu v okolí Slušovic Rallysprtin Kopná se stal Adam Březík z Lukova.Zdroj: pro Deník/Jiří Hejtmánek

„Roztáhnu gril, nažhavím uhlí, opeču si nějaký dobrý steak, dám si k tomu plzeňské pivo a půjdu spát,“ pousmál se talentovaný pilot z pekařské firmy Březíků.

Více než stovka posádek musela absolvovat trať o délce 71,22 km, kterou ale poznamenalo proměnlivé počasí a dešťové přeháňky. Ty si pohrály i s přízní fanoušků. „V první a poslední sekci jich bylo nejvíce. V prostřední části počet diváků snížil déšť, ale i tak byli opět fantastičtí,“ poděkoval nejrychlejší muž soboty na tratích v okolí Slušovic.

V rámci 28. ročníku Rallysprintu Kopná ovládla klání historických automobilů dvojice Lumír Vyorálek se spolujezdcem Radkem Olejníkem ve voze Mazda 323 GT- R.
Obrazem: mezi historiky na Kopné zvítězil Vyorálek s Mazdou

„Kopná je, byla a jistě bude vždy hezká soutěž, klasika. Pořadatelé vždy nachystají pěkný závod, krásné erzety, které vychází v podstatě z Barum Rally,“ poznamenal Březík, jenž ovládl šest z osmi měřených úseků a prakticky měl závod od prvních kilometrů pod kontrolou.

„Všechny úseky byly stejně těžké, o to více bylo důležité zachovat chladnou hlavu. Zvláště, když máte větší náskok, prostě neudělat žádnou chybu. A to se povedlo, proto máme velkou radost,“ zopakoval Adam Březík, který se ale i přes úspěch v prvním závodě sprintového šampionátu na obhajobu titulu nechystá.

Shakedown - páteční testovací rychlostní zkoušku v rámci 28. ročníku Rallysprint Kopná ovládl největší favorit sobotního jednodenního závodu v okolí Slušovic a úřadující český šampion Adam Březík z Lukova.
Podívejte se: páteční shakedown Rallysprint Kopná ovládl domácí Březík

„Pro nás je v tomto roce prioritní účast ve velkém šampionátu, zatím jsme nepřemýšleli o rozšíření plánu soutěží na sezonu. Kdybychom poskládali větší baget na sezonu, tak by se o tom dalo uvažovat, ale sprintový šampionát je navíc i časově náročný. Potřebuji totiž nějaký čas trávit i doma a v práci,“ zdůraznil mladý pilot z Lukova.

„Kopnou považuji spíše za ojedinělý start ve sprintech. Další jednodenní závod bude asi letos ještě ve Vsetíně, ale co bude mezi tím, se uvidí. Možná nějaký využijeme jako dobrý test na rozjetí před závodem velkého mistráku. Uvidíme,“ dodal i směrem k možnému neplánovanému startu v zahraničí.

Generální manažer prvoligových hokejistů Zlína Robert Hamrla.
GM Beranů Hamrla o rozpočtu, dalších posilách, pivu, ale i pokutách za fanoušky

Výsledky 28. ročníku
Rallysprint Kopná
1. Březík Adam / Krajča Ondřej (Škoda Fabia R5) 38:56.4
2. Melichárek J. / Melichárek E. (Slov., Ford Fiesta RS WRC) + 43.7
3. Štajf Vojtěch / Rajnoha F. (Škoda Fabia R5) + 55.2
4. Jirásek Aleš / Machů Petr (Škoda Fabia R5) + 1:10.2
5. Vlček Martin / Kunst Jakub (Hyundai i20 R5) + 1:36.1
6. Trnovec Petr / Staněk M. (Škoda Fabia R5) + 2:03.7
7. Horák Michal / Horák Ivan (Škoda Fabia R5) + 2:39.8
8. Tomek David / Švec Roman (Škoda Fabia Rally2 Evo) + 2:44.7
9. Mika Pavel / Strnad Radim (Škoda Fabia RS Rally2) + 2:49.7
10. Hanák Jiří / Večerka Michal (Škoda Fabia R5) + 2:50.8