Druhé místo se ztrátou osmi sekund obsadil David Kaláb (AC Track & Field Brno), bronzovou příčku vybojoval Slovák Matuš Hujsa (1:09:50), čtvrtý byl Pavel Kubričan (Olymp Praha, 1:11:41) a pátý kroměřížský Tomáš Navrátil (1:11:50).

,,Původně jsme ani nevěděl, že je závod v Otrokovicích i Mistrovstvím Moravy a Slezska v půlmaratonu,“ přiznal nejúspěšnější regionální běžec na trati Tomáš Navrátil.

Atleti z TJ Jiskra Otrokovice ve spolupráci s rodinou Podmolíkových, kamarády a přáteli, v sobotu uspořádali 22. ročník Otrokovického půlmaratonu. Ten byl také Mistrovstvím Moravy a Slezska v půlmaratonu mužů a žen.
OBRAZEM: Najdete se na fotkách a videu z Otrokovického půlmaratonu?

Závod rozběhl poměrně rychle. ,,Dlouho jsem se držel v první vedoucí skupině. Ovšem vzhledem k současné výkonnosti jsem z ní odpadl a od pátého kilometru už jsem běžel osamoceně. Ve zbytku závodu se mi podařilo předběhnout už jenom Jana Švadlenku z Mladé Boleslavi a posunout se v absolutním pořadí na páté místo,“ prozradil Navrátil.

Reprezentant AK Kroměříž se na start Otrokovického půlmaratonu naposledy postavil v roce 2016. ,,Jsem rád, že jsem se do Otrokovic zase po delší době vrátil,“ uvedl ještě v cíli Tomáš Navrátil.

Z regionálních vytrvalců skončil ještě Filip Vabroušek (AK Zlín – SKÁJ Team, 1:12:32) sedmý, Tomáš Blaha (AK Kroměříž, 1:14:02) osmý, Jiří Světinský (Atletika Hluk, 1:17:42) čtrnáctý, domácí Filip Bukovjan (2BWINNER Team, 1:19:13) sedmnáctý, František Dosoudil (Fenix Sport, 1:23:21) devatenáctý a Pavel Červenka (SP Malenovice, 1:24:03) dvacátý.

Závod byl také Mistrovstvím Moravy a Slezska v půlmaratonu. Titul získal Jan Kohut, před Davidem Kalábem. Tomáš Navrátil doběhl na bronzové příčce.

V závodu žen v Otrokovickém půlmaratonu suverénně zvítězila v čase 1:19:31 Eva Filipiová (AK Olymp Brno), před Hanou Homolkovou (AK Škoda Plzeň, 1:21:14), třetí doběhla Lenka Jančaříková (2BWINNER Team, 1:25:41). Hana Večerková (KESBUK/TJ Jiskra Otrokovice) skončila díky času 1:53:00 sedmá.

Fotbalisté Slavičína (v modrém) si v sobotní dohrávce 11. kola výhrou nad Holešovem 1:0 upevnili druhou příčku v divizi E.
MISTROVSKÁ KOPANÁ

V Otkokovicích v rámci Podmolíkova memoriálu pořádali ještě několik závodů. Maraton a půl (63,3 kilometru) ovládl Daniel Orálek (AC Moravská Slavia Brno, 4:43:52). Na trati maratonu byl mezi muži nejrychlejší Petr Vabroušek (Titan Trilife Zlín, 2:52:58). Mezi ženami maraton vyhrála Olga Dastychová (Běžecký klub České spořitelny, 4:31:30).