„Kopná byla docela hezká ale tradičně velmi těžká a pro nás hlavně v závěru náročná. Jsme rádi že jsme v cíli, protože poslední dvě vložky jsme v podstatě jen projeli. Trápili nás totiž velké technické problémy. O to víc jsme rádi, že jsme v cíli a navíc se skvělým výsledkem,“ oddechl si spokojeně vítěz soutěže historiků, který tak navázal na výhru z první soutěže rallysprint série při dubnové Valašské Rally.

Vítězem 29. ročníku Rallysprint Kopná se v sobotu v okolí Slušovic stal domácí pilot Adam Březík ve voze Škoda Fabia RS Rally2.
VIDEO: I s rozbitým sklem ovládl Rallysprint Kopná Březík. Kdo skončil na bedně?

K vítězství pomohla posádce krásného BMW mimo jiné i smůla do té doby jasně vedoucí dvojice Neumann - Hlavatý, která musela odstoupit po páté rychlostní zkoušce. „Bohužel spolujezdci se udělalo nevolno zřejmě z důvodu nedostatečně doléčené nemoci, takže nemělo smysl riskovat a pokračovat dále v soutěži. Přesto jsme stihli najet dostatečný počet kilometrů, které nám pomohli jako příprava před nadcházející soutěží velkého mistráku v Českém Krumlově,“ popsal trochu smíšené pocity pilot Mitsubishi Vlastimil Neumann.

Druhé místo na Kopné obsadila posádka žlutočerného vozu Lada VFTS Jan Hráček - Tomáš Kretík, která často předváděla na trati pro diváka velmi atraktivní průjezdy bokem. „Místní tratě, hlavně část Pinduli a Zádveřice, známe téměř z paměti. Dříve jsme zde totiž soutěžili při Stopě valašské zimy. Soutěž jsme si tedy náležitě užívali a s výsledkem jsme nadmíru spokojeni,“ byl v cíli nadšený pilot z nedalekého Uherského Hradiště.

Nejrychlejší posádkou na testovacím úseku 29. ročníku Rallysprint Kopná byla posádka Dominik Stříteský - Jiří Hovorka s vozem Škoda Fabia RS Rally 2, kterou s minimálním odstupem následovali další domácí piloti - Adam Březík a Tomáš Kostka.
OBRAZEM: na shakedownu Rallysprintu Kopná byl nejrychlejší Stříteský

Třetí příčku mezi historiky opanoval v okolí Slušovic velmi rychlý pilot Škody Favorit Otakar Zenkl se spolujezdcem Tomášem Střeskou. „Soutěž to byla opravdu krásná, i když na rozhýbání trochu rychlá. Máme raději soutěže více namotané a hodně technické a tady se jede opravdu hodně rychle. Nevěděl jsem z počátku jak správně brzdit a se spolujezdcem spolu jedeme po dvou letech. Nakonec si vše sedlo, takže třetí místo je pro nás velmi dobré,“ vylíčil své pocity po náročné Kopné pilot historického vozu s okřídleným šípem ve znaku.

Vítězem 29. ročníku Rallysprint Kopná se v sobotu v okolí Slušovic stal domácí pilot Adam Březík ve voze Škoda Fabia RS Rally2.
VIDEO: Podívejte se na průjezdy Rallysprintu kopná

Výsledky 29. ročníku Rallysprint Kopná - kategorie Historik
1. Černý Martin / Haferník J. (BMW M3) 41:55.9
2. Hráček Jan / Kretík Tomáš (Lada VFTS) + 1:02.1
3. Zenkl Otakar / Střeska T. (Škoda Favorit 136 L) + 1:18.3
4. Jirátko A. / Jirátko A. (BMW 2002 TI) + 3:46.9
5. Hloušek Jiří / Rozsíval T. (Škoda 130 LR) + 4:39.6
6. Palacký O. / Vránský Ivan (Škoda Favorit 136 L) + 6:12.9
7. Carbol Tomáš / Smrčková K. (Škoda 120 S Rallye) + 6:31.7
8. Kolář P. / Hrdinová V. (Škoda 130 RS) + 8:40.8
9. Zmeškal Miloš / Brabec Tomáš (Lada Samara 2108) + 14:01.6
10. Kalný V. / Kalný Václav (Nissan Sunny GTI) + 14:53.2