„Toto soustředění poskytlo účastníkům nezbytné podmínky pro intenzivní trénink. Během celého týdne měli sportovci možnost zapojit se do různorodých tréninkových aktivit, které měly za cíl zlepšit jejich taekwondo dovednosti a celkovou fyzickou kondici,“ popsal úvodem Svatopluk Štípek, šéf zlínského klubu a trenér taekwonda.

V Praze konalo prestižní Mistrovství České republiky v taekwondo s mezinárodní účastí, kde na titul vicemistryně dosáhla zlínská Karolína Fuksová. Foto:  Svatopluk Štípek
Mladá taekwondistka ze Zlína Fuksová je vicemistr ČR

„Tréninky byly strukturovány tak, aby pokryly různé aspekty tohoto bojového umění, a to jak pro začátečníky, tak pro pokročilé sportovce. Od techniky kopů a úderů až po strategie boje,“ doplnil.

Začlenění běhu, posilování a dechových cvičení do tréninkového plánu přispělo k celkovému zlepšení fyzické kondice účastníků. Tyto aktivity nejenže podpořily výkonnost v taekwondo, ale také přispěly ke zvyšování celkového zdraví a vitality.

„Soustředění na Rusavě nebylo pouze o fyzickém tréninku a zlepšování dovedností. Jedním ze součástí tohoto týdne byla takzvaná stezka odvahy. Ta měla za cíl posílit vůli a odhodlání účastníků. Každý zápasník se zde mohl měřit s vlastními limity a nalézt v sobě sílu pokračovat, i když to bylo náročné,“ zdůraznil Štípek.

Na Bratislava Open získala zlínská výprava Taekwondo WTF jednu stříbrnou medaili.
Zlínský taekwondista Obrtel si dovezl z Bratislavy stříbro

Závěrem taekwondo soustředění na Rusavě sportovci absolvovali zkoušky na vyšší technické stupně, „Páskování bylo oceněním jejich zvládnutých dovedností a celkové přípravy. Všem zúčastněným se podařilo uspět,“ potěšilo šéfa klubu.