„Úspěch našich barev podtrhlo i čtvrté místo naší druhé dvojice Kryštof Struhař a Dominik Matras,“ pochlubil se za vedení zlínské kolové Jan Krejčí.

Zlatí svěřenci trenéra Milana Lišky Chovančíka měli za cíl se zápas od zápasu zlepšovat. „A bojovat o titul mistra,“ pousmál se úspěšný kouč. „Zápasy ve skupině kluci s přehledem vyhráli a v semifinále přehráli náš druhý výběr,“ pustil se do hodnocení Chovančík.

Ve finále nakonec porazili i favorizované Šitbořice.

„Od začátku to bylo nervózní, ale Jáchym v obraně dělal Šitbořicím velké problémy a nepustil je praktický k zakončení. Kluci vedli 3:1, ale soupeř vyrovnal. Vítěznou trefou na 4:3 získali titul a navíc si vybojovali účast na ME.“

Také druhý zlínský výběr Kryštof Struhař a Dominik Matras nezklamal. „Naopak! Kluci jsou v kategorii juniorů první sezonu a už postup na finálový turnaj je pro ně velký úspěch. Cíl pro finálový šampionát byl postup do semifinále ,což se po jedné výhře a jedné prohře ve skupině podařilo .V semifinále se kluci potkali s naší jedničkou a po prohře šli do boje o bronz,“ pousmál se Chovančík. „Zápas o bronz s Olomoucí byl velmi vyrovnaný, ale šťastnější byl soupeř a po těsně prohře obsadili kluci brali čtvrté místo.“

Ve Zlíně tak s juniorskou sezonou panuje spokojenost. „Celkově ji hodnotím jako velice vydařenou. Od začátku jsme mezi sebou navzájem dobře komunikovali a navíc kluci měli velkou chuť trénovat a zlepšovat se. Jsem rád, že se všechno úsilí se klukům vrátilo v podobě zlata a věřím že se jim bude dařit i v budoucnu,“ dodal s nadějí Chovančík.