ZUBŘÍ – LOVOSICE 36:24 (20:8)

Stav série: 1:0

Hosté mohli doufat v dobrý výsledek jen velmi krátkou dobu, přesně pět minut. Po takové době byl totiž stav ještě vyrovnaný 3:3. jenže o deset minut později už bylo z jejich pohledu vše ztraceno prakticky bylo po zápase. Zubřané perfektní agresivní obranou a následnými rychlými protiútoky soupeře zcela rozložili. Po čtvrthodině hry vedli 10:3 a po další zdrcující šňůře už vedli v 25. minutě 19:6.

Po změně stran se už zápas v podstatě jen dohrával. Domácí vystřídali všechny hráče z lavičky a bez větších problémů udržovali dostatečný náskok. V klidu a pohodě si tak až nečekaně jednoduše došli pro první vítězství v boji o finále. „Jsme spokojeni s výsledkem i předvedenou hrou, a to především v prvním poločase. Snažili jsme se rozložit síly mezi všechny hráče. Věřím, že by se nám to mohlo vrátit v některém z příštích zápasů,“ podotkl po zápase spokojený trenér Zubří Jiří Kekrt.

Naopak zklamání neskrýval kouč poražených Lovosic Vojtěch Srba. „Chtěli jsme být určitě důstojnějším soupeřem, ale bohužel jsme nezvládli vstup. Náš výkon byl bázlivý, bojácný a navíc nás dorazilo tragické vracení do obrany. Soupeř nás trestal svojí největší silou – protiútokem,“ hlesl zklamaný Srba.

Zubří: Malina, Orság – Kichner 1, Plšek 3, Titkov, J. Hrstka 7, Třeštík 4, Randýsek 1, Říha 1, M. Hrstka 5, Mičkal 6/5, Jurka 1, Číp 5, Mika 2. Lovosice: D. Kylíšek, Šálek – Vaněk 2, Měchýř, Kratochvíl 4, Brecko 6/3, Miler 4, Havlovec 3, R. Jelínek, R. Jelínek 1, Havlát 1, Kogoj 2, L. Kylíšek. Rozhodčí: Bečička, Horák. Vyloučení: 4:5. Červená karta: L. Kylíšek (Lovosice). Sedmimetrové hody: 7/5 – 3/3. Diváci: 800. Sled: 1:1, 3:3, 10:3, 12:6, 19:6, 23:8, 28:13, 32:19, 35:22.