Teprve rok fungující klub se díky svým výsledkům na národním šampionátu stal nejlepším moravským oddílem závodního aerobiku v České republice. V prestižní TOP 10 mu patří druhá příčka. „Je to pro nás obrovský úspěch. Vždyť hned čtyři naši závodníci se momentálně připravují na mistrovství světa, které už v říjnu hostí holandský Leiden,“ říká trenérka MV TEAM Univerzity Tomáše Bati Zlín Monika Váňová.

Její svěřenkyně na západě Čech vystoupaly na stupně vítězů v kategorii jednotlivkyň, párů i trojic.

Zlínský univerzitní klub měl zastoupení téměř ve všech věkových kategoriích.

Juniorka Vanda Šimková navázala na své loňské úspěchy v kadetkách, kdy se stala vicemistryní České republiky, Evropy i světa. V Plzni v kategorii jednotlivců ve velmi silné konkurenci světových a evropských šampionek získala úžasný bronz. „Vanda je v juniorské kategorii benjamínkem, ale přesto se hned v prvním roce probojovala do české juniorské špičky a svými výkony se v jednotli-vých závodech letošní sezony nominovala na nadcházející mistrovství světa v Holandsku,“ upozor-ňuje Váňová.

Šimková společně se svým polským partnerem Markem Dudkem v Plzni soutěžila i v kategorii juniorských smíšených párů. Sehraná dvojice získala bronz a bude Českou republiku rovněž reprezentovat na světovém šampionátu. „Tento pár v květnu vybojoval stříbro a titul vicemistrů Evropy,“ připomíná Váňová.

Šimková byla za své výkony a úspěchy právem nominována na sportovce roku zlínského kraje 2016 v mládežnické kategorii a byla zařazena do TOP 5.

V juniorské kategorii reprezentoval zlínský klub i tříčlenný tým dívek ve složení Erika Ševců, Bára Krčmářová a hostující Lucie Karásková z Českých Budějovic, který se na národním šampionátu probojoval až do finále, ve kterém obsadil solidní šesté místo.
Mezi kadety od jedenácti do třinácti let zastupoval oddíl MV TEAM UTB smíšený pár Zuzana Němcová - Jáchym Hanák. Letošní mistři Evropy, jenž letos nenašli přemožitele, ani v Plzni nezklamal, když si domů odvezl zlaté medaile i mistrovský titul. „Zuzka a Jáchym jsou dalšími postupujícími na mistrovství světa v Holandsku a velkými kandidáty na světové zlato,“ říká Váňová.

Hanák se představil také v kategorii jednotlivců. „I když na zlatou medaili nedosáhl, jeho výkon byl mistrovský,“ oceňuje zlínská trenérka. Šikovný mladík zklamaný nebyl. V kapse měl stříbro a nominaci na mistrovství světa.

Poslední zástupci mezi kadety, trio ve složení Anna Macková, Zuzana Němcová a Veronika Nováková, se v obrovské konkurenci probojovalo do finále a získalo úžasné páté místo.

Nadaná Nováková startovala v Plzni rovněž ve své věkové kategorii osm až deset let. Zlatou medaili si v nejmladší kategorii jednotlivců bezkonkurenčním výkonem vyskákala Alena Březinová. Stříbro přidala právě Nováková. Obě závodnice startovaly i v tříčlenných formacích a opět úspěšně. Zlatou medaili získalo trio s Březinovou, Gabrielou Veselou a Lucií Veselou. Stříbro braly Nováková, Sofie Šimková a Knedlová.

Roztomilý a sympatický výkon předvedl v Plzni také zlínský fitness tým Minnie ve složení Bára Večerková, Elena Smetanová, Sofie Šimková, Karolína Knedlová, Lucie Veselá, Gabriela Veselá a Zuzana Němcová, který po zlatých a stříbrných medailích v celé letošní sezoně v Plzni dosáhl na bronz. „Rok fungující klub za svou krátkou dobu působení dokázal, že píle, dřina, odhodlání, snaha, skvělá parta, láska k pohybu, správná motivace a podpora trenéra posouvají děti k úžasným výkonům a nezapomenutelným zážitkům na celý život. Samozřejmě vše za podpory rodičů,“ prohlásila Váňová, která děvčata vychovává a vede společně s Kateřinou Rožkovou, Klárou Blažkovou, Šárkou Váňovou a Veronikou Macháčkovou.