„Když jsem to porovnával s našimi časy v Hustopečích nebo v Českém Krumlově, zaznamenali jsme další zlepšení. S autem už si dovolím mnohem víc a závody si konečně mohu užívat. Špička nám sice pořád ujíždí, ale už to zdaleka nejsou takové rozdíly. Třeba teď jsme dokázali soupeřit i s Romanem Odložilíkem nebo Pepou Petákem. Příliš nám neodskočil ani Míra Tarabus,“ vyjmenoval Tlusťák.

To však neznamená, že by si nebyl vědom určitých rezerv ve svých výkonech a jezdeckých chyb či technických závad, které jej připravily o umístění v elitní desítce. „Třeba v neděli jsem hned na druhé erzetě zamířil mimo trať, na dalším měřeném testu mi zase odešel brzdič. A podobných momentů by se jistě dalo najít víc. Chybí mi ještě větší zkušenosti s tímto vozem, ale každým kilometrem cítím, že to je z naší strany lepší a lepší,“ uvedl zádveřický soutěžák.

Tentokrát si však neopomněl rýpnout do neukázněných diváků, kteří mu při jednom z nedělních průjezdů připravili svou neukázněností velmi horké chvilky. „Někdo nám postavil do cesty kameny. Naštěstí jsme to včas zaznamenali a místo jsme projeli volnějším tempem. Stěžovaly si na to i ostatní posádky před námi, ale třeba Mirek Jakeš, který startoval za námi, už měl trať čistou. Nevím, co tím diváci sledovali, ale z jejich strany to byla prasárna,“ nebral si 28letý pilot žádné servítky.

I přes tyto nepříjemnosti posbíral na Mladoboleslavsku cenných sedm bodů do hodnocení domácího šampionátu a v absolutní klasifikaci šampionátu mu patří po pěti ze sedmi odjetých podniků osmá příčka.