Obě posádky patřící do širší špičky domácích rallyeových šampionátů pojaly západočeskou soutěž především jako test před nadcházejícím vrcholem soutěžní sezóny - zlínskou Barum Czech Rally, která se v okolí Zlína pojede o předposledním prázdninovém víkendu.

Odložilík bere stříbro všemi deseti

Především Roman Odložilík, který pilotuje vůz Ford Fiesta R5 nasadil hned v úvodu soutěže pekelné tempo.Na druhé rychlostní zkoušce dokonce porazil pozdějšího vítěze Jana Dohnala s výkonějším speciálem WRC a dostal se na chvíli do průběžného vedení. ,, Úvod nám vyšel na výbornou a především druhá vložka nám parádně sedla, i když k vítězství v ní nám pomohla drobná chyba Honzy Dohnala," přiznal na cílové rampě kroměřížský pilot Fordu Fiesta R5.

V dalším průběhu soutěže totiž již zcela jasně dominoval pilot výkonějšího wéercéčka Dohnal. ,,Tady je to asi dáno, že musejí vyhrávat jen vozy WRC, " dodal s úsměvem na tváři jinak spokojený Odložilík, který dokázal i přes komplikaci v podobě průtrže mračen v kombinaci s jízdou na tvrdých gumách na poslední rychlostní zkoušce ustát závěrečný atak Jaromíra Tarabuse. ,, Věděli jsme, že to Míra bude zkoušet a pořádně zatáhne. Snažil jsem se proto jet svižně, ale zároveň bez přehnané míry rizika. Nakonec nám to v součtu časů stačilo. Sice jen těsně, ale v tom je právě rally krásná," oddechl si spokojeně Odložilík. Rozdíl časů v cíli soutěže totiž mezi ním a třetím Tarabusem činil pouhých šest desetin sekundy.

Tarabus se nevyvaroval chyby a přesto zabojoval

Přestože mu druhá příčka utekla pouze o vlásek, byl s výsledkem nakonec spokojený i pilot Škody Fabia R5 Jaromír Tarabus, který si podobně jako jeho soupeř připsal jedno dílčí vítězství, a to právě v závěrečné rychlostní zkoušce. ,, Najeli jsme zde slušnou porci testovacích kilometrů před domácí Barumkou a třetí místo je určitě pro nás dobré," zhodnotil krátce a pozitivně účast na soutěži zlínský pilot. ,, A ta necelá sekunda ztráty na druhé místo? Mohl jsem přece tu sekundu a možná i více získat v průběhu celé soutěže. To se ale nepodařilo, navíc jsme měli jednu velkou krizi, kterou jsme naštěstí ustáli a mohli nadále pokračovat. Takže jsme oba rádi, že jsme v cíli a bez vážnějšího poškození techniky. Soupeřům před námi musíme pouze pogratulovat k parádním časům ," dodal Tarabus, který již vzhlíží směrem k vrcholu domácí sezóny. ,, Barumka je za dveřmi, takže by nebylo dobré autu nějak ublížit. Každopádně soutěž přinesla spoustu pozitiv, ale i drobností,nad kterýma se musíme ještě zamyslet. Jinak ale tým připravil auto na výbornou a doufám, že se před domácími fanoušky ukážeme na konci srpna jen v tom nejlepším světle," těší se na zlínskou soutěž sympatický pilot Škodovky.

Vítězství v rámci Rallysprint série vypsané pro vozy s poháněnou jednou nápravou vybojoval na západě Čech teprve sedmnáctiletý velký talent Petr Semerád, který v okolí Horaždovic vodil po trati soutěžní vůz Opel Adam R2.

Součástí soutěže byl rovněž boj o vavříny mezi historickými vozy, kde se nejlépe vedlo Jiřímu Káňovi s krásným vozem Ford Siera RS Cosworth.

Výsledky 39. Invelt Rally Pačejov 2018

1.Dohnal Jan / Ernst Michal Ford Fiesta RS WRC 40:31.5

2.Odložilík Roman / Tureček Martin Ford Fiesta R5 + 19.5

3.Tarabus Jaromír. / Trunkát Daniel Škoda Fabia R5 +20.1

4.Vlček Martin / Žáková Jindřiška Ford Fiesta R5 +39.3

5.Trněný Karel / Doerr Christian Škoda Fabia WRC +43.6

6.Rujbr Patrik / Římalová Veronika Škoda Fabia R5 +01:29.5

7.Štochl Karel / Vacková Adéla Škoda Fabia R5 +01:38.8

8.Peták Josef / Benešová Alena Ford Focus WRC +03:00.7

9.Růžička Tomáš / Novák Jaroslav Ford Fiesta R5 +03:24.2

10.Šikl Martin / Vilímek Petr Mitsubishi Lancer Evo IX +03:27.5

Autor: Jiří Hejtmánek