Společně se spolujezdcem Martinem Turečkem sice se svým vozem Ford Fiesta R5 nevyhráli žádnou z rychlostních zkoušek, ovšem v závěrečné sekci téměř profesorskou jízdou udrželi průběžné vedení před druhým Filipem Marešem na Škodě Fabia R5. 

,, Samozřejmě se mi v myšlenkách vracela loňská smolná havárie  v závěru soutěže, ovšem podařilo se nám udržet koncentraci a i bez zbytečného risku nakonec hodně těsně udržet vedení. Mám z toho opravdu velkou radost , protože Filip ( Mareš - pozn.redakce) jel opravdu skvěle, o čemž svědčí jeho dosahované časy," smekl klobouk před velkým talentem domácí soutěžní scény vítěz vyškovské soutěže.

,, Jsem rád, že i přes omezené letošní starty jsem klukům ze špičky stíhal. Vyškovské traťe jsou moc pěkné, jen některé šotolinové úseky už by chtěly trochu opravit. Samozřejmě děkujeme týmu za parádní přípravu vozu a těšíme se na další závod, kterým by pro nás měla být za čtrnáct dní rally v okolí Českého Krumlova," přiblížil další plán pro nejbližší start Roman Odložilík.

Druhý pilot v cíli Filip Mareš byl na cílové rampě trošku zklamaný. Jeho odstup na vítěze totiž činil pouhé dvě desetiny sekundy.

,, Bohužel jsem si závod prohrál sám díky proraženému retardéru na druhé rychlostní zkoušce, za což jsme dostali penalizaci dvaceti vteřin. Tak to na rally prostě občas chodí a já nemám problém s tím, přiznat svou jezdeckou chybu, ze které si ale vezmu jistě do budoucna dobré ponaučení," vzpomenul na okamžik, který rozhodl závod v jeho neprospěch sympatický mladý pilot.

,, Jinak jsme samozřejmě nasbírali cenná data do dalších závodů a získali hromadu potřebných zkušeností.Také musím poděkovat týmu za opět parádní a bezchybnou přípravu vozu ," našel na sobotním závodě spoustu pozitivních věcí Mareš, který po závodních tratích vodí Škodu Fabii R5 z dílen Romana Kresty.

Třetí místo ve Vyškově připadlo na jediného pilota v poli s vozem kategorie WRC Karla Trněného s německým spolujezdcem Christianem Doerrem a vozem Škoda Fabia WRC.

Vítězství v rámci Rallysprint série vypsané pro vozy s jednou poháněnou nápravou si z vyškovských tratí odváží mladý Petr Semerád , pilotující vůz Peugeot 208 R2. Dalším závodem " malého mistráku " bude po zrušení mosteckého rallysprintu o posledním červencovém víkendu Invelt Rally Pačejov na Plzeňsku.

Jiří Hejtmánek