Přitom naznačil, že se může jednat o jeho poslední zlínskou soutěž v rámci aktivní kariéry. Zvažuje její ukončení. „Už jezdím opravdu dlouho a je potřeba uvolnit místo mladším," vysvětlil Odložilík. Nicméně definitivní rozhodnutí v něm bude ještě dozrávat. „Dost bude záležet na tom, jestli seženeme někoho, kdo bude mít peníze, s autem by jel a tak, aby tým dál fungoval. Auto je letos opravdu dobré. Pokud ne, možná se ještě nějaké závody svezu. Uvidíme na konci roku, jestli budou peníze atd., protože je to opravdu drahé," přiblížil.

Pokud volant skutečně pověsí na hřebík, dost možná půjde ve šlépějích Romana Kresty, který ve své stáji chystá na Barumku vozy Jaromíru Tarabusovi a Janu Černému.

„Tým (TRT Czech Rally Sport – pozn. red.) funguje dlouho a byla by škoda jej zavřít. Už jsme dávali nabídku i do zahraničí, to je taková moje vize," prozradil závodník, který 15. srpna oslavil 45 let. Zároveň sdělil, že by se staral o jedno auto. „Dnes stačí. Preferuji mít dobrý jeden vůz než dělat tři auta. Těch zákazníků zas tolik není," usmál se Odložilík.

To je však otázka vzdálenější, než je konání Barum Rally. Na ní teď ladí svůj vůz Ford Fiesta R5. „Zkoušíme ji hlavně na rozbitých cestách, jinak máme najetých dost kilometrů. Auto funguje perfektně. A ještě je to o jezdci," podotkl dobře naladěný pilot. A jaký má cíl pro samotnou soutěž z hlediska absolutního pořadí?

„Rád bych se pohyboval, kde vloni v neděli. To znamená kolem čtvrtého místa. Ale už nemám dvacet, kluci z Evropy jsou rychlí," podotkl Odložilík, pro něhož soutěž před rokem skončila nakonec havárií.

Nad favoritem letošního závodu pak vůbec neváhá. „Jednoznačně vyhraje Kopecký. Nechápu vůbec, že dokázali najezdit tolik testů, to jsem ještě neviděl," žasne aktuálně čtvrtý muž domácího šampionátu.

Když se podívá na tratě 45. ročníku, nachází jen nepatrný rozdíl oproti loňsku.

„Je to úplně stejné, akorát dvě rychlostní zkoušky jsou obrácené. Je asi těžké vymyslet nové. Mně Barumka vadí, hlavně co se týče rozbitých cest. Jinak je to TOP závod. Počítám, že letos přijde moc lidí a že vyjde pěkné, teplé počasí," věří Odložilík.

Pro oživení soutěže v podobě dalších tratí chybí prostor. „Už nemáme kde testovat, natož abychom závodili. Je těžké někde vyjet, všude nás vyhánějí. Tento sport má špatné jméno kvůli televizi. Bylo by super, kdyby se vrátily staré erzety, ale buďme rádi za to, co funguje," pravil smířeně Odložilík, jehož spolujezdcem je Martin Tureček.