Počet přihlášek zároveň znamená atak propustnosti trati , která je stanovena na 150 posádek.

„Dá se však očekávat, že se několik posádek omluví, bude jich okolo deseti,“ odhaduje na základě bohatých zkušeností Roman Ordelt, tiskový mluvčí závodu, jehož 47. ročník je na programu poslední srpnový víkend ve Zlíně a okolí.

Fanoušci se každopádně mohou těšit na kompletní špičku z mistrovství Evropy všech tříd. Hned 36 posádek má přitom startovat s vozem specifikace R5.

Jedničkou ve startovním poli je stejně jako loni úřadující mistr Evropy a lídr letošní klasifikace Kajetan Kajetanowicz z Polska, dvojka náleží pětinásobnému vítězi Barumky Janu Kopeckému a trojku má překvapení sezony Portugalec Bruno Magalhães, který přišel o vedení v seriálu až v minulém podniku v Polsku.

„Tito tři závodníci by se měli poprat o prvenství,“ očekává tiskový mluvčí Barum Rally Roman Ordelt.

ředitel Barum Rally Miloslav Regner
Ředitel Regner: Barumka na kvalitě neztratí ani zkrácením závodu

Znovu jako drak ale bude bojovat také Rus Alexej Lukjaňuk, který před rokem trápil téměř až do finiše Jana Kopeckého. Ambice si rovněž dělají Francouz Bryan Bouffier, který překvapivě vyhrál poslední závod mistrovství Evropy v Polsku, jeho krajan Sylvain Michel a vedoucí muž juniorské kategorie do 28 let Marijan Griebel z Německa.

Vytáhnout se budou chtít také špičkoví závodníci z tuzemska Tomáš Kostka, Václav Pech junior, Pavel Valoušek junior, Antonín Tlusťák, Jan Černý, Jaromír Tarabus a v neposlední řadě Roman Kresta.

O zpestření se pak postará Francouz Romain Dumas s Porsche. Devětatřicetiletý rodák z Alès je známý dvojnásobným vítězstvím v závodě 24 hodin Le Mans a na horu Pikes Peak v americkém Coloradu. Vedle toho proslul i jako okruhový tovární jezdec Audi a Porsche.

Z továrních týmů se kromě Jana Kopeckého ze Škody Motorsport představí Španělé Pepe López a José Antonio Suárez, kteří reprezentují Peugeot.

Skvělé obsazení bude mít i „doplňková“ Star Rally, která letos oslaví jubilejní 10. ročník a do soutěže se přihlásilo 94 jezdců.


Čelo startovního pole
1 Kajetanowicz, Baran (Ford Fiesta R5)
2 Kopecký, Dresler (Škoda Fabia R5)
3 Magalhães B., Magalhães H. (Škoda Fabia R5)
4 Lukyanuk, Arnautov (Ford Fiesta R5)
5 Bouffier, Panseri (Ford Fiesta R5)
6 Griebel, Kopczyk (Škoda Fabia R5)
7 Pech, Uhel (Ford Fiesta R5)
8 Grzyb, Wróbel (Škoda Fabia R5)
9 Kresta, Starý (Škoda Fabia R5)
10 López, Rozada (Peugeot 208 T16)
11 Valoušek, Havelková (Škoda Fabia R5)
12 Moffett, Fulton (Ford Fiesta R5)
14 Koči, Schovánek (Škoda Fabia R5)
15 Michel, Degout (Škoda Fabia R5)
16 Kostka, Kučera (Škoda Fabia R5)
17 Suárez, Carrera (Peugeot 208 T16)
18 Černý, Černohorský (Škoda Fabia R5)
19 Gryazin, Fedorov (Škoda Fabia R5)
20 Tlusťák, Vybíral (Škoda Fabia R5)