Machala na Hané na rychlém povrchu ve skupině postupně prohrál s Josefem Táborským z Vyškova 4:6, porazil Rostislava Gažáka (Kunčičky u Bašky) 6:0 a zdolal Michaela Friedricha z Otrokovic rovněž 6:0. V pavouku pak v souboji o postup do finále podlehl Petrovi Handlířovi z Brna 2:6.

,,V Olomouci jsem nebyl v úplně nejideálnějším rozpoložení. Už delší dobu mě totiž trápí zánět v levé hrací ruce,“ přiznal Dušan Machala.

Postup do semifinále byl tak jeho maximem.

,,S Táborským, který mi účelně hrál dlouhé balóny do bekhendu, jsem prohrál zaslouženě. Soupeř z Vyškova se také lépe vypořádal s povrchem v olomoucké hale. Naopak herní styl Gažáka mi vyhovoval. Rosťa mi ve výměnách neměl čím ublížit. Ani v duelu s Friedrichem, s nímž jsem podobně, jako s Gažákem, v soutěžním zápase ještě nikdy neprohrál, jsem neměl žádné problémy. Proto jsem si na oba věřil,“ zavzpomínal na utkání v základní skupině zlínský tenisový matador Machala.

,,V semifinálové partii s Handlířem jsem ale neměl šanci na příznivý výsledek. Petrovi povrch v Olomouci seděl. Na něm mohl uplatnit svoji hru postavenou na skvělém podání a přesných a razantních volejích,“ uznal Dušan Machala.

V Olomouci se zviditelnil také Jan Nahodil z Valašských Klobouk. Ten v Turnaji Jašek Cup vybojoval postup do finále. Nahodil v základní skupině zdolal Tomáše Kučeru ze Sazovic 6:3 a Aleše Rybáka z Lipníku nad Bečvou 6:0, v semifinále překonal Milana Bílka z Mohelnice 6:3, v následném finále podlehl Slovákovi Cyrilovi Krajčírovi z Moravského Svätého Jána 0:6.

,,Můj výkon na Hané, až na finálovou porážku, hodnotím pozitivně. Od začátku prosince totiž léčím zraněné koleno, což omezuje můj pohyb. Nicméně i přes tento handicap, jsem byl se svoji hrou v Olomouci spokojený,“ užíval si pobyt v hanácké metropoli Jan Nahodil.

,,Duel s Bílkem jsem zvládl dobře takticky. Vím o Milanových slabinách. Na soupeře z Mohelnice platila pestrá hra a konečné údery do jeho bekhendu. V zápase jsem byl agresivnějším hráčem. V semifinále jsem vedl už 5:1. Ve finále s Krajčírem už jsem měl těžké a unavené nohy a zlobilo mě zraněné kolenu. Souboj o první příčku jsem ale nechtěl vzdát. Bohužel tento zápas jsem jednoznačně prohrál,“ konstatoval Nahodil.