„Značně omlazený tým má na to, aby se probojoval mezi osmičku nejlepších a nemusel se bít o záchranu. Bylo by fajn, kdyby se i potřetí v řadě dostal mezi elitu na Czech Openu," zasnil se manažer otrokovických Panterů a bývalý kouč, který dostal tým mezi elitu, Petr Hrabec.

Stejný pohled na ambice týmu má i nová trenérská dvojice Daniel Folta – Karel Ťopek. A to i přesto, že kádr opustili reprezentant Koňařík a na Czech Openu se dlouhodobě zranil další tahoun Jaroslav Vaněk.

„Je po artroskopii kolena, což si vyžádá delší pauzu. Pevně věřím, že se nám podaří najít nové tahouny, kteří tým podrží v rozhodujících fázích zápasu," přeje si Folta, který je s přípravou týmu spokojen.

„Kondiční příprava mohla být delší, ale budeme-li pod dohledem specialisty Martina Hály dál pracovat, budeme fyzicky dobře připravení," věří kouč, jemuž ale před startem sezony dělá menší vrásky na čele přístup hráčů k posledním přípravným zápasům.

„S ním bychom v soutěži pohořeli. Právě nasazení a bojovnost budou v extraligových duelech velmi důležité. I přes poslední výpadky věřím, že náš přístup bude diametrálně odlišný a úvodní dvojkolo zvládneme," konstatoval Folta, jenž bude koučovat tým především v domácích duelech, na půdě soupeřů ponese zodpovědnost jeho stále hrající kolega Karel Ťopek.

„Chtěli bychom najít ještě někoho třetího, kdo bude utkání venku koučovat a Karel se bude moci věnovat hře," potvrdil manažer, podle kterého bude klub jako loni pracovat se stejným rozpočtem 2,2 milionu korun. „Protože ale doba není jednoduchá, jako všude se snažíme šetřit," dodal Hrabec.

Odchody: Koňařík (přestup Vítkovice), Juraj Matějka (návrat Trenčín), Michal Ďopan (vrátil Přerov).

Příchody: Marek Matějčík, Adam Zbořil (oba host. z Vítkovic), Radim Ivan (host. Paskov), Jaroslav Spáčil (změna přestupu z Přerova). Z juniorů byli přeřazeni: Graclík, Bližnák.

VÝSLEDKY PANTERŮ V PŘÍPRAVĚ: Otrokovice – Královské Vinohrady 5:3, – Chodov 1:2, Josba (Fin.) 6:2, – Ersigenem (Švýc.) 1:1, – Sparta Praha 2:4, – Hattrick Brno 2:5, – Trenčín 7:6, – Bratislava 2:4.

Los Panterů do konce kalendářního roku

kolo (zítra ve 20.30, SH Štěrkoviště): Panthers – Sparta Praha
kolo (8. 9.): Kladno – Panthers
kolo (21. 9.): Ml. Boleslav – Panthers
kolo (28. 9. ): Panthers – Vítkovice
kolo (6. 10.): Bohemians – Panthers
kolo (12. 10. ): Panthers – Pardubice
kolo (20. 10.): Chodov – Panthers
kolo (26. 10.): Panthers – Střešovice
kolo (28. 10.): Ostrava – Panthers
kolo (9. 11.): Panthers – Liberec
kolo (15. 11.): Brno – Panthers
kolo (17. 11): Panthers – Chodov
kolo (23. 11.): Pardubice – Panthers
kolo (1. 12.): Panthers – Ostrava
kolo (22. 12): Střešovice – Panthers
kolo (29. 12): Panthers – Brno