NEDĚLE 24. SRPNA

Barum rally vyhrál Belgičan Loix

38. ročník Barum rally vyhrál Belgičan Freddy Loix s minutovým náskokem před loňským vítězem Francouzem Nicolasem Vouillozem.

Třetí skončil další Francouz Bryan Bouffier a na čtvrté příčce se umístil Pavel Valoušek (všichni na Peugeotu 207 S2000). Do první desítky se z českých jezdců dostal ještě Josef Peták na osmé příčce a desátý Roman Odložilík.

14:40 15. RZ Halenkovice

Poslední erzetu 38. ročníku Barum rally vyhrál Francouz Nicolas Vouilloz před Italem Basem a dalším Francouzem Boufierem. Pavel Valoušek dojel osmý, což jej ale nepřipravilo o čtvrtou příčku celkového pořadí.

Klasifikace po 15. RZ
1. Freddy Loix
2. Nicolas Vouilloz
3. Bryan Bouffier
4. Pavel Valoušek
5. Renato Travaglia

13:50 14. RZ Kudlovice

V předposlední erzetě dojel první první Bouffier před dvojicí italských posádek s jezdci Travagliou a Bassem. Valoušek skončil čtvrtý.

V průběžném pořadí si na první příčce udržuje náskok Belgičan Loix, ketrý na Komárově dojel šestý. Vouilloz projel cílem až se čtrnáctým nejrychlejším časem a na Belgičana ztrácí z druhého místa průběžného pořadí už minutu a sedmnáct vteřin.

Valoušek projel cílem 14. RZ čtvrtý a je stále na čtvrté pozici průběžného pořadí. Na třetího Bouffiera má však ztrátu 54 vteřin.

13:20 13. RZ Komárov

Na třinácté erzetě zaútočil ostře na udržení první příčky průběžného pořadí Belgičan Loix. V Komárově měl nejrychlejší čas a před druhým Francouzem Vouillozem, který dojel pátý s dvouvteřinovou ztrátou, má v celkové klasifikaci minutový náskok.

Druhý byl na 13. RZ Ital Basso, třetí dojel Bouffier. Pavel Valoušek skončil na čtvrté příčce a drží čtvrtou pozici i v průběžné klasifikaci.

11:35 12. RZ Halenkovice

Poslední dopolední erzetu vyhrál Bouffier před Travagliou a Loixem. Valoušek dojel šestý, druhý muž průběžné klasifikace Vouilloz projel cílem až jako šestnáctý.

12. RZ vyšla Jaroslavu Orsákovi, který měl v cíli osmý nejrychlejší čas, což jej posunulo na sedmnácté místo průběžného pořadí.

Průběžnou klasifikaci před odpoledními třemi erzetami vede Belgičan Loix s již téměř minutovým náskokem na Vouilloze. Třetí je Bouffier, Valoušek drží čtvrtou příčku.

Čeští jezdci v první dvacítce průběžného požadí:
4. Valoušek, 9. Peták, 10. Kostka, 11. Odložilík, 12. Arazim, 16. Votava, 17. Orsák, 20. Tlusťák

10:35 11. RZ Kudlovice

Jedenáctá rychlostní zkouška vyšla skvěle Pavlu Valouškovi: v cíli kudlovické erzety měl třetí nejrychlejší čas a posunul se na čtvrté místo průběžného pořadí. Svým dvěma nejbližším pronásledovatelům Tóthovi a Travagliovi odskočil do třicetivtěřinového náskoku.

Dosud čtvrtý jezdec průběžné klasifikace Španěl García dojel do cíle až ve druhé desítce a propadl se na patnáctou příčku.

11. RZ vyhrál Bouffier před Loixem, za Valouškěm se na čtvrtém až šestém místě seřadili Italové Travaglia, Rossetti a Basso. Francouz Vouilloz dojel desátý.

V průběžném pořadí vede Loix s pětadvacetivtřeinovým náskome na druhého Vouilloze. Třetí je Bouffier.

9:55 10. RZ Komárov

První nedělní erzetu vyhrál Nicolas Vouilloz před Freddy Loixem. Třetí dojel Ital Basso, náš Pavel Valoušek měl pátý nejrychlejší čas.

Na čele průběžného pořadí se po 10. rychlostní zkoušce nic nezměnilo: vede stále Belgičan Loix s dvou vteřinovým náskokem před Francouzem Vouillozem, třetí je další Francouz Bouffier. Pavel Valoušek si udržuje pátou příčku a ztrácí dvacet vteřin na čtvrtého Garcíu. Za Valouškem je však v těsném závěsu Maďar Tóth a Itala Travaglia.

Program nedělní etapy

start 2. etapy: 8.00 pod Velkým kinem
10. a 13. RZ Komárov - 8,51 km: 9.18 a 12.37 h
11. a 14. RZ Kudlovice - 22,57: 9.46 a 13.05 h
12. a 15. Halenkovice - 24,01: 10.29 a 13.48 h
cíl: 15.30 pod Velkým kinem

SOBOTA 23. SRPNA

19:30 Michal Fiala a Tomáš Heidenreich, kteří havarovali se svým mitsubishi v sobotu v podvečer při 9. RZ na Trojáku, jsou mimo ohrožení života.

"Oba jezdci jsou mimo ohrožení života, utrpěli pouze lehká zranění," informoval mluvčí Barum rally Roman Ordelt.

18:30 Devátá rychlostní zkouška byla zastavena kvůli havárii posádky.

Devátá rychlostní zkouška Barum rally byla zastavena kvůli havárii posádky Michal Fiala a Tomáš Heidenreich. Oba skončili se zraněními v nemocnici.

Zbytek posádek pojede objízdnou trasou a bude jim přidělen náhradní čas.

Po osmé erzetě třetí jezdec průběžného pořadí Luca Rossetti měl defekt.

17:50 9. RZ Troják

V poslední sobotní erzetě na Trojáku byl nejrychlejší Francouz Vouilloz, druhý dojel jeho krajan Bouffier. Vedoucí jezdec průběžného pořadí Freddy Loix skončil třetí, stále však o čtyři vteřiny vede průběžné pořadí před Vouillozem, druhý je po sobotě Bouffier.

Čtvrtý projel cílem deváté erzety Španěl García, což mu pomohlo na čtvrtou příčku průběžného pořadí. Pavel Valoušek skončil na Trojáku šestý, v celkové klasifikaci si pak polepšil o jedno místo a vystoupil na pátou příčku za Garcíu.

17:15 8. RZ Semetín

Belgický jezdec Freddy Loix vyhrál i osmou erzetu a stále si drží první příčku průběžného pořadí. Jeho pronásledovatel Nikolas Vouilloz dojel v této rychlostní zkoušce čtvrtý, jeho druhé místo průběžné klasifikace to ale neohrozilo.

Druhý byl v cíli 8. RZ Ital Rossetti, třetí dojel Francoiuz Bouffier. Pavel Valoušek skončil šestý a drží si šestou příčku průběžného pořadí.

16:25 7. RZ Zádveřice

Belgičan Loix si nejrychlejší jízdou v sedmé erzetě pojistil první příčku průběžného pořadí. Vouilloz dojel druhý a drží i průběžné druhé místo. Podobně i v 7. RZ třetí Ital Rossetti zůstává na třetí příčce dosavadního průběhu Barum rally.

Pavel Valoušek dojel šestý a udržel si šestou příčku průběžného pořadí.

15:55 6. RZ Pindula

Na Pindule byl dnes i podruhé nejrychlejší Belgičan Freddy Loix, který v šesté erzetě v souboji o vedení v průběžném pořadí porazil Francouze Vouilloze. Třetí skončil další Francouz Bouffier. Za pátým Rossetim a šestým Garcíou dojel Pavel Valoušek.

V průběžném pořadí se tedy na čelo vyhoupnul Loix, následován Vouillozem a třetím Rossetim. Valoušek drží šestou příčku se trátou minuty a tří vteřin na třetího Itala.

Další pořadí českých jezdců v první dvacítce průběžného pořadí: 11. Tomáš Kostka, 12. Josef Peták, 14. Jan Jelínek, 15. Roman Odložilík, 19. Václav Arazim.

15:15 Na startu šesté rychlostní zkoušky chyběl Václav Pech, který po páté erzetě odstoupil kvůli poruše převodovky.

13:05 5. RZ Troják

V páté rychlostní zkoušce byl nejrychlejší FrancouzBouffier před svým krajanem Vouillozem. Belgičan Loix dojel třetí, Rossetti čtvrtý a pátý se cílem prohnal Španěl García, kterého Troják vynesl z osmé na pátou příčku průbežného pořadí.

Nejlepší Čech Pavel Valoušek dojel sedmý, do té doby pátý jezdec průbežného pořadí Václav Pech až šestadvacátý.

Na prvních čtyřech příčkách průběžného pořadí se po páté erzetě nic nezměnilo: stále vede Vouilloz před Loixem, Rossettim a Bouffierem. Václav Pech klesl na desátou pozici, naopak Valoušek se posunul o příčku výše na šesté místo.

12:35 4. RZ Semetín

Čtvrtou rychlostní zkoušku zvládl nejlépe Ital Rossetti, druhý projel cílem Francouz Bouffier před Italem Bassem. Vedoucí jezdec průběžného pořadí Nicolas Vouilloz skončil na čtvrté pozici. Nejlepší z našich Václav Pech dojel sedmý, Valoušek byl jedenáctý.

Na první třech místech průběžného popřadí čtvrtá erzeta nic nezměnila: Vouilloz si stále drží vedení následován Loixem a Rossettim. Před Václava Pecha se na čtvrtou pozici posunul Bouffier, Valoušek klesl na sedmou příčku.

12:00 3. RZ Zádveřice

Ve třetí erzetě dojel opět první Belgičan Freddy Loix před Francouzem Vouillozem, třetí skončil Ital Giandomenico Basso. Václav Pech projel cílem jako čtvrtý. Další česká posádka Pavel Valoušek a Zdeněk Hrůza dojela osmá, desátý byl Roman Odložilík.

V průběžném pořadí si francouzská posádka Nicolas Vouilloz Nicolas a Nicolas Klinger stále udržuje vedení pronásledována Belgičanem Loixem. ltal Rosseti je třetí, Václav Pech poskočil na čtvrté místo, Pavel Valoušek je pátý.

11:30 2. RZ Pindula

Roman Kresta havaroval, v soutěži končí!

Hned ve druhá erzetě na Pindule skončil své účinkování v letošním Barum rally favorit domácích fanoušku Roman Kresta. Nezvládl průjezd rychlým úsekem, jeho vůz se několikrát přetočil přes střechu a skončil v příkopu. Z nehody naštěstí posádka vyvázla bez zranění.

"Bohužel jsem se nevyhnul jezdecké chybě, byli jsme moc rychlí. Oba jsme naštěstí vyvázli bez zranění. Tímto ale pro nás letošní Barum rally končí, auto je již neopravitelné," řekl zklamaný Roman Kresta. Více fotografií z místa nehody ZDE

Druhou rychlostní zkoušku vyhrál Belgičan Freddy Loix před Francouzem Nicolasem Vouillozem a třetím Italem Lucou Rossettim. Nejlepší z našich Václav Pech dojel sedmý, následován Pavlem Valouškem na osmém místě.

V průběžném pořadí vede stále Vouilloz před Belgičanem Loixem a Italem Rossettim. Valoušek se posunul na čtvrté místo, Václav Pech je pátý.

7:00 Na jezdce dnes čeká nejnáročnější etapa 38. ročníku Barum rally. Během úvodní první etapy musejí posádky zvládnout 340 kilometrů, z toho 152 kilometrů tvoří osm rychlostních zkoušek na čtyřech úsecích - Pindula, Zádveřice, Semetín a Troják. Více: Na jezdce čeká přes 70 km bez servisu

Program sobotní etapy:

start : 8.00, pod Velkým kinem.
2. a 6. RZ: Pindula -18,97 km (10.33 a 15.20)
3. a 7. RZ Zádveřice - 13,80 km (11.06 a 15.53)
4. a 8. RZ Semetín - 11,51 km (11.54 a 16.41)
5. a 9. RZ Troják -27,48 km (12.17 a 17.04)

PÁTEK 22. SRPNA

23:00 První RZ dojelo celkem 96 jezdců. První skončil s nejlepším časem 7 minut a 9,9 sekund Francouz Nicolas Vouilloz. Druhý dojel Belgičan Freddy Loix, třetí Ital Luca Rossetti. Roman Kresta zajel pátý nejlepší čas. Pavel Valoušek obsadil těsně za ním šesté místo. Václav Pech dojel sedmý, Jan Jelínek dvaadvacátý.

21:20 Posádky rally speciálů začaly vyjíždět na trať 1. super erzety v centru Zlína.

20.10 Na trať SuperRZ vyjela první historická vozidla.

18:00 Necelou stovku závodníků z 12 zemí Evropy čeká 15 měřených úseků (263 km), přičemž úvodní – supererzeta odstartuje dnes od 21 hodin v centru Zlína. Hodinu před soudobými vozy ve 20.00 bude na stejné trati odstartována Star rally, soutěž historický vozidel.

17:00 Z rampy umístěné pod Velkým kinem ve Zlíně vyjela na trať přes 500 kilometrů dlouhého automobilového závodu Barum rally první posádka.

ON-LINE zpravodajství připravuje Martin Břenek a Michal Kovář