Letošní ročník Kopné měří celkem 175 km a obsahuje 9 rychlostních zkoušek na čtyřech úsecích v celkové délce 76 km. Rychlostní testy se pojedou na úsecích Májová, Podhoran, Kopná a Zádveřice. Před startovní rampu předjede rekordní počet 129 přihlášených soutěžních posádek.

První posádka přijede do cíle v 15:28 hodin. Vyhlášení výsledků a rozdílení cen proběhne v osvědčeném místě myslivecké chaty v Podkopné Lhotě ve večerních hodinách. Bohatým programem provází Dalibor Gondík a Otakar Brousek mladší.

Vedle rallysprintového šampionátu se nejpopulárnější český sprint Kopná počítá do hodnocení K4 Poháru České republiky v rally a Poháru mládeže v rally. Rallysprint na Kopné se poprvé konal v roce 1993 a od té doby získal renomé nejoblíbenějšího sprintového podniku.

Výsledky po deváté RZ

1. Tarabus Jaromír / Norek Igor
2. Grzyb Grzegorz / Mazur Przemyslaw (ztráta na vítěze 00:00:09.5)
3. Peták Josef / Benešová Alena (ztráta na vítěze 00:00:09.9)
4. Valoušek Pavel / Hrůza Zdeněk (ztráta na vítěze 00:00:25.4)
5. Odložilík Roman / Odložilík Pavel (ztráta na vítěze 00:00:40.6)
6. Orsák Jaroslav / Vajík Karel (ztráta na vítěze 00:00:53.4)
7. Jelínek Jan / Kotěna Miroslav (ztráta na vítěze 00:01:09.0)
8. Trněný Karel / Pritzl Václav (ztráta na vítěze 00:01:27.5)
9. Ducháček Sláva / Tichý Vladimír (ztráta na vítěze 00:01:39.1)
10. Tlusťák Antonín / Škaloud Jan (ztráta na vítěze 00:01:51.7)

Výsledky v deváté RZ

Neoficiálním vítězem 17. ročníku Rallysprint Kopná se stal po odjetí deváté RZ zlínský jezdec Jaromír Tarabus, kterému k vítězství napomohlo odstoupení největšího lídra soutěže a vítěze sedmi RZ Romana Kresty, jehož v soutěži zradil motor vozu Fabia WRC.

Přejeme čtenářům příjemný zbytek dne a zveme je zároveň na další soutěž Auto Cont mistrovství ČR ve Sprintrally, která se koná 18. – 18. července 2009 v Třebíči.

1. Grzyb Grzegorz / Mazur Przemyslaw (ztráta na vedoucího jezdce 00:00:09.5)
2. Peták Josef / Benešová Alena (ztráta na vedoucího jezdce 00:00:09.9)
3. Tarabus Jaromír / Norek Igor
4. Valoušek Pavel / Hrůza Zdeněk (ztráta na vedoucího jezdce 00:00:25.4)
5. Odložilík Roman / Odložilík Pavel (ztráta na vedoucího jezdce 00:00:40.6)

Výsledky v osmé RZ

V osmé RZ zvítězil Pavel Valoušek s vozem Mitsubishi Lancer EVO IX. V celkovém vedení i nadále zůstává Jaromír Tarabus, těsný souboj o 2. místo za ním spolu svádějí Josef Peták a Grzegorz Grzyb, kteří jsou za sebou seřazni v jedné vteřině. Na jezdce čeká pouze závěrečná RZ Kopná.

Vítěze budeme znát po 15.45, kdy přejede přes cílovou rampu na slušovickém náměstí

1. Valoušek Pavel / Hrůza Zdeněk (ztráta na vedoucího závodníka 00:00:23.7)
2. Grzyb Grzegorz / Mazur Przemyslaw (ztráta na vedoucího závodníka 00:00:13.6)
4. Peták Josef / Benešová Alena (ztráta na vedoucího závodníka 00:00:13.0)
5. Trněný Karel / Pritzl Václav (ztráta na vedoucího závodníka 00:01:16.9)

Výsledky v sedmé RZ

Dosavadní lídr soutěže Roman Kresta odstoupil po sedmé RZ pro poruchu palivového čerpadla. Do vedení v soutěži se tak dostává Jaromír Tarabus s vozem Fiat Grande Punto S2000.

Nyní následuje opět servisní pauza, po které jezdci vyrazí do závěrečné sekce soutěže, která čítá poslední průjezd RZ Zádveřice a Kopná.

Na sedmé RZ pokračuje souboj mezi Petákem a Grzybem, přičemž Grzegor Grzyb stáhnul ztrátu na Josef Petáka na pouhé 3 vteřiny. Závodům jasně dominuej Roman Kresta, který vyhrál šest ze sedmi odjetých RZ.

1. Kresta Roman / Kašpárek Tomáš
2. Grzyb Grzegorz / Mazur Przemyslaw (ztráta na vedoucího jezdce 00:00:55.0)
3. Peták Josef / Benešová Alena (ztráta na vedoucího jezdce 00:00:52.1)
4. Tarabus Jaromír / Norek Igor (ztráta na vedoucího jezdce 00:00:40.1)
5. Valoušek Pavel / Hrůza Zdeněk (ztráta na vedoucího jezdce 00:01:02.2)

Výsledky v šesté RZ

Roman Kresta i nádale opanovává 1. příčku. Krásný souboj o 3. místo v celkovém hodnocení mezi sebou svádí jezdci na vozech S2000 Josef Petáka Polák Grzyb Grzegorz, mezi kterými je minimální časový rozdíl.

2. Peták Josef / Benešová Alena (ztráta na vedoucího jezdce 00:00:46.7)
3. Valoušek Pavel / Hrůza Zdeněk (ztráta na vedoucího jezdce 00:00:52.2)
4. Tarabus Jaromír / Norek Igor (ztráta na vedoucího jezdce 00:00:34.6)
5. Orsák Jaroslav / Vajík Karel (ztráta na vedoucího jezdce 00:00:55.5)

Výsledky v páte RZ

Pátou RZ překvapivě vyhrál Polák Grzyb s vozem Fiat Punto Super 2000, když dokázal porazit i domáciho Romana Krestu s vozem WRC o pouhou vteřinu. V celkovém pořadí se ale nic nezměnilo, na čele zůstává i nadále Roman Kresta s náskokem 21 vteřin na druhého Grzyba.

1. Grzyb Grzegorz / Mazur Przemyslaw (ztráta na vedoucího jezdce 00:00:21.5)
2. Kresta Roman / Kašpárek Tomáš
3. Odložilík Roman / Odložilík Pavel (ztráta na vedoucího jezdce 00:00:51.0)
4. Tarabus Jaromír / Norek Igor (ztráta na vedoucího jezdce 00:00:31.1)
5. Peták Josef / Benešová Alena (ztráta na vedoucího jezdce 00:00:46.3)

Výsledky v čtvrté RZ

Start čtvrté RZ byl opožděn o 15 minut. Podle předpokladu opět vyhrál Roman Kresta a jeho náskok je nyní 22 vteřin.

2. Grzyb Grzegorz / Mazur Przemyslaw (ztráta na vedoucího jezdce 00:00:22.7)
3. Tarabus Jaromír / Norek Igor (ztráta na vedoucího jezdce 00:00:29.0)
4. Valoušek Pavel / Hrůza Zdeněk (ztráta na vedoucího jezdce 00:00:42.6)
5. Orsák Jaroslav / Vajík Karel (ztráta na vedoucího jezdce 00:00:46.3)

Výsledky v třetí RZ

Po první odjeté části soutěže je ve vedení Roman Kresta a jeho náskok na Poláka Grzyba vzrostl na 16 vteřin. Nyní následuje servisní pauza a poté posádky absolvují další čtyři RZ. Ke třem již odjetým přibude první průjezd RZ Zádveřice, která odstartuje v 11.20.

2. Grzyb Grzegorz / Mazur Przemyslaw (ztráta na vedoucího jezdce 00:00:16.2)
3. Tarabus Jaromír / Norek Igor (ztráta na vedoucího jezdce 00:00:19.6)
4. Trněný Karel / Pritzl Václav (ztráta na vedoucího jezdce 00:00:40.5)
5. Odložilík Roman / Odložilík Pavel (ztráta na vedoucího jezdce 00:00:19.3)

Výsledky v druhé RZ

Ve druhé RZ Roman Kresta navýšil náskok na Romana Odložilíka na 8 vteřin.

2. Odložilík Roman / Odložilík Pavel (ztráta na vedoucího jezdce 00:00:08.4)
3. Peták Josef / Benešová Alena (ztráta na vedoucího jezdce 00:00:09.1)
4. Tarabus Jaromír / Norek Igor (ztráta na vedoucího jezdce 00:00:09.5)
5. Jelínek Jan / Kotěna Miroslav (ztráta na vedoucího jezdce 00:00:11.2)

Výsledky v první RZ

Úvodní RZ 17. ročníku Rallysprint Kopná vyhrál jezdec na voze Fabia WRC Roman Kresta s náskokem 3 vteřin.

2. Grzyb Grzegorz / Mazur Przemyslaw (ztráta na vedoucího jezdce 00:00:03.3)
3. Peták Josef / Benešová Alena (ztráta na vedoucího jezdce 00:00:05.7)
4. Tarabus Jaromír / Norek Igor (ztráta na vedoucího jezdce 00:00:05.9)
5. Odložilík Roman / Odložilík Pavel (ztráta na vedoucího jezdce 00:00:06.2)

Program rychlostních zkoušek:

1. a 5. RZ Májová (6.80 km) - 9.20 a 11.53
2. a 6. RZ Podhoran (4.60 km): 9.45 a 12.22
3., 7. a 9. RZ Kopná (11.15 km): 10.00, 12.37 a 14.47
4 a 8. RZ Zádveřice (10,05 km): 11.20 a 14.02

Aktuální výsledky po skončení jednotlivých rychlostních zkoušek a zajímavosti z trati přinášel náš spolupracovník Jiří Hejtmánek. Chystáme bohatou fotogalerii a video z průjezdů a videorozhovory.