Tomu zlatou medaili zajistil čas 29:57,15. Stříbrnou příčku obsadil Viktor Šinágl (Olymp Praha, 30:14,12), třetí skončil v čase 30:45,18 reprezentant Škody Plzeň Tomáš Jaša.

,,Od vydařeného mistrovství republiky v půlmaratonu v Ostřešanech u Pardubic jsem se nijak nešetřil a až do startu ve Skalici jsem kvalitně trénoval. Tréninky probíhaly na domácím atletickém stadionu ve Vrchlabí,“ prozradil Ondřej Fejfar.

Ten po šesti letech zase obul tretry, aby se kvalitně připravil na český šampionát v běhu na 10 000 metrů na dráze. V závodu ve Skalici chtěl zaběhnout čas pod 31 minut.

,,Tréninky naznačovaly, že bych tuto hranici mohl pokořit. Na Slovensku to byl můj hlavní cíl,“ plánoval reprezentant AK Kroměříž.

Od začátku závodu měl představu běžet v nějaké rychlé skupině v tempu mezi 3:02 – 3:05 na kilometr. V ní se chtěl udržet co nejdéle.

,,Rychlé skupiny se mi také podařilo chytit. Moc dlouho jsem se v ní ale neudržel. Těsné před 3. kilometrem už jsem běžel sám. Ovšem pořád ve slušném čase. Od tohoto úseku jsem chtěl držet tempo okolo 3:05 – 3:08 na kilometr. Optimálně se mi ale neběželo. Navíc mě začaly sužovat lehké křeče a s tím se rychlé tempo běžet nedalo,“ prozradil jednatřicetiletý Ondřej Fejfar.

Nositel barev kroměřížského atletického klubu proto od 3. kilometru začal ztrácet a potom se trápil až do cíle.

,,Postupně mě předběhlo hodně soupeřů. Někteří závod vzdali. Já jsem to v úmyslu neměl. Mrzí mě však, že jsem se v průběhu 5. kilometru nechytil skupiny, ve které byl pozdější bronzový medailista Tomáš Jaša,“ mírně zalitoval Fejfar.

S umístěním ani s výsledným časem proto není spokojený.

,,V tomto období jsem ale rád za každý závod. Rovněž mě těší, že jsem po šesti letech zase obul tretry a ve Skalici jsem si mohl zazávodit s nejlepšími českými vytrvalci na dráze,“ našel Fejfar i pozitiva v mistrovské desítce na Slovensku.

Vytrvalec z Vrchlabí hájící barvy AK Kroměříž v sobotu ukončil letošní dráhovou sezonu a v průběhu tohoto týdne začne víc trénovat v terénu. Hlavně v kopcích.

,,Budu se připravovat na červnové mistrovství republiky v běhu do vrchu, které v České Třebové bude zároveň nominačním závodem na mistrovství Evropy v běhu do vrchu v Portugalsku, V rámci tréninků se možná také zúčastním některých závodů,“ má Ondřej Fejfar jasno o sportovním programu na nejbližších šest týdnů.