Zlato získal za čas 2:39:18 Alessandro Rambaldini z Itálie. Pro stříbrnou příčku si doběhl další Čech Robert Krupička (2:40:55), třetí pozici bral Joseph Gray z USA (2:41:02). Jiří Čípa (Česko, 2:44:28) skončil čtvrtý.

Česko se tak postaralo o senzaci, když v soutěži družstev vybojovalo titul mistrů světa. Druhé místo obsadilo USA, bronz získala Itálie.

,,Závod se běžel v chladném počasí za stálého deště z Karpacze dvakrát na Sněžku a zpět. Na trati byl nejhorším úsekem prudký, dlouhý seběh s tisícimetrovým negativním převýšením,“ prozradil Ondřej Fejfar.

Ten šel do mistrovského podniku s jasnou taktikou. ,,Na začátku bylo mým záměrem nepřepálit v prvním kopci tempo, ale zároveň se držet na dohled vedoucí skupiny,“ přiznal vytrvalec AK Kroměříž, který na po startu pohyboval na pozicích okolo patnáctého až dvacátého místa.

,,Při prvním průběhu vrcholu Sněžky už jsem byl ovšem třináctý a při tom druhém dokonce sedmý. Nakonec jsem se mírně propadl na konečnou devátou příčku,“ letmo popsal vývoj závodu Fejfar.

Nositel barev atletického klubu z Kroměříže si i přes nepříznivé podmínky šampionát v horském maratonu užíval. ,,Mistrovství světa sice pořádali Poláci. Nicméně běželo se v něm přes nejvyšší českou horu. A proto, i když na Sněžce den před závodem sněžilo a následující den při závodu foukal silný vítr, tak nás na trati povzbuzovalo hodně našich diváků. Ti měli také velký podíl na mém povedeném výsledku,“ děkuje příznivcům Ondřej Fejfar.

A jak krosař reprezentující Zlínský region úspěch oslavil? ,,S celým českým týmem a také s nejbližšími fanoušky jsme příjemně poseděli u piva. Při hodnocení závodu panovala skvělá atmosféra,“ užíval si pobyt na polské i české straně Krkonoš Fejfar.