Stříbrnou příčku obsadil se ztrátou 25 minut a 19 sekund Daniel Orálek z AC Moravská Slavia Brno, třetí skončil v čase 7:47:38 Marek Jirásek ze Sokola Gbely. Velička navíc na západě Čech o pětasedmdesát sekund vylepšil osobní rekord v běhu na 100 kilometrů.

,,Závod se konal na rovinaté trati okolo fotbalového stadionu v plzeňských Štruncových sadech. Byl rozložený do 67 kol. Výhodou bylo, že jsem v každém kole měl k dispozici občerstvení a kompletní podporu. Trochu mi však vadilo teplé počasí. Mírný vítr podmínky příliš neovlivnil,“ tvrdí vytrvalec z Bystřice pod Hostýnem, který se na první vrchol sezony dokonale připravil.

,,Formu jsem ladil s trenérem Pavlem Novákem. Poslední tři týdny jsem naběhal méně kilometrů a víc jsem odpočíval. Také jsem pečlivě dbal na regeneraci. Navštívil jsem saunu a absolvoval jsem důkladnou masáž nohou,“ přiznal Ondřej Velička.

Tomu vyšla i taktika. ,,Začal jsem opatrně a snažil jsem se šetřit síly na závěrečné kilometry. Zpomalení ale přišlo trochu dříve, než jsem plánoval. Bylo to mezi 50. a 70. kilometrem, kdy jsem měl i menší krizi. V tomto úseku mi ovšem hodně pomohl support, který mi dělali oba rodiče.  Ostatní soupeři však zpomalili ještě víc,“ informoval Velička.

,,Na trati jsem se ale soustředil pouze na sebe. Na 60. kilometru jsem běžel ještě na druhém místě. Později se mi ale dařilo na vedoucího Libora Eremku z Humpolce stahovat náskok. Toho jsem předběhl v průběhu dvaašedesátého kilometru. Hodně se ke mně však přibližoval Daniel Orálek. V jednu chvíli jsem na něho měl pouze minutový náskok. Jeho ataky jsem však odrazil a nakonec jsem suverénně zvítězil,“ radoval se Velička.

A jak triumf v Plzni oslavil? ,,Hned v noci po závodě jsem odletěl regenerovat síly do San Francisca,“ prozradil čerstvý mistr republiky v běhu na 100 kilometrů Ondřej Velička.