V závodu dlouhém 84 kilometrů rozloženém do 6 čtrnáctikilometrových okruhů, zaběhl čas 7:03:44. Vítěz Jiří Petr z Kovalovic se blýskl časem 6:36:43. Na druhém místě skončil Milan Šumný z Buštěhradu (Šumi run team, 6:58:09).

,,V ultratrailu v Lošticích jsem kromě sezony 2014 startoval každý rok. Letos jsem se na Šumpersku představil poosmé. Na Boráku jsem jako doma. V okolí Loštic jsou běhatelné kopce a to mi vyhovuje. A také jsem si po dlouhé době nemohl nechat ujít příležitost postavit se na start normálního závodu. O konání loštického ultramaratonu jsem se však dozvěděl až na poslední chvíli. Protože mi ale tento závod nezapadal do přípravy na mistrovství republiky v běhu na 100 kilometrů, tak jsem se domluvil trenérem Novákem, že ho poběžím pouze klusem a s rezervou,“ přiznal Ondřej Velička.

Ten od začátku podle plánu zvolil volnější tempo a dlouho se pohyboval na pozicích mezi šestým až osmým místem.

,,Průběžné pořadí na trati se už brzy po startu neustále mírně měnilo. Věděl jsem však, že se závod bude rozhodovat až po 40. kilometru. Proto jsem tomu nevěnoval pozornost,“ prozradil něco z taktiky Velička.

Ultramatatonec z Bystřice pod Hostýnem v průběhu 43. kilometru předběhl Daniela Orálka z Moravské Slavie Brno.

,,V tomto úseku jsem také definitivně odrazil ataky Jana Šunka z Louňovic,“ upozornil ještě vytrvalec z Kroměřížska.

,,V náběhu do posledního šestého okruhu jsem běžel na čtvrté příčce. Proto jsem mírně zrychlil, abych předběhl třetího v pořadí Ivana Urbánka z Hostěrádek. To se mi těsně před krátký trailovým úsekem v polovině posledního okruhu zhruba sedm kilometrů před cílem podařilo. Pobyt na bronzové pozici jsem si pak už pohlídal,“ popsal Ondřej Velička vývoj a klíčové momenty čtyřiaosmdesátikilometrového závodu..

V Lošticích si rovněž zazávodil jeho otec Jaroslav Velička. Ten zvítězil v závodu na 1 kolo v kategorii sedmdesátníků. Velička starší se na čtrnáctikilometrové trati prezentoval časem 1:32:59.