„To je pravda, ale snad to kluky opět nakopne. Já budu rád, když se co nejdříve dostanu zpět do formy. O návratu do národního týmu proto téměř vůbec neuvažuji. Chci se hlavně pořádně vyléčit a nic neuspěchat!" přiznal 29letý hbitý útočník, jenž nyní má o dvě hole navíc – francouzské.

Osudovým se mu stal druhý turnajový duel se švýcarským Wilerem, kdy v průběhu první třetiny odkulhal na střídačku a následně byl převezen do nemocnice. „Byl jsem v souboji dříve a chtěl udělat kličku. Vtom mi křuplo v kotníku a bylo vymalováno," popsal bolestivý moment Uhrinovský, u něhož následné vyšetření v nemocnici odhalilo silný výron v kotníku a zlomenou kůstku.

„Vazy jsou v pořádku, ale i tak budu mít nohu v sádře ještě další tři týdny a k trénování se vrátím nejdříve za půldruhého měsíce, začátkem října," těžce tráví útočník Panterů, pro něhož je to první vážnější zranění tohoto druhu. „Kdysi jsem měl zlomený prst ruky, ale současné zranění je nejhorší. Až s odstupem čtyř dnů odezněla bolest."

Kromě nedobrovolné sportovní pauzy mu noha v sádře nedovolí ani chodit do práce. „Mistr mou nemocenskou nebyl nadšen stejně asi jako trenér Folta. Ani pořádně nevím, co mi říkal, bolestí jsem toho moc nevnímal. Nyní se doma nudím, odpočívám, koukám na televizi a počítač," popsal svůj současný zásadní program dne Uhrinovský, jenž věří, že jeho absence ambice florbalových Panterů zásadně neovlivní.

„Kluci odehráli velmi dobré zápasy na Czech Open, navíc nyní ještě hodně potrénují a vše potřebné dopilují. Moc mě mrzí, že nebudu moci pomoci na začátku sezony, ale věřím, že nástup zvládnou a všem se nám podaří splnit cíl v podobě dalšího postupu do play off," dodal optimisticky Lukáš Uhrinovský.