Pořadatelé připravili dvě tratě. Pro muže: 560 metrů plavání, 22 kilometrů jízdy na horském kole a 10 kilometrů běhu. Ženy budou plavat 380 metrů, na horském kole pojedou 20 kilometrů a poběží 8,3 kilometru.

,,Plavat se bude ve vodní nádrži Křešov poblíž Slopného. Trať horského kola povede přes Loučku, dále směrem na Haluzice, Lipovou, Petrůvku, Kladnou-Žilín do Luhačovic, kde bude ve sportovním areálu Radostová depo kola. Ženy mají svoje cyklistické depo na Ovčírně. Závěrečný běh se poběží přes Ovčírnu, potom po hřebeni až na Okrouhlou a po horizontě lesem na Goliáška, Šťávnici až ke Kolibě U Luxů,“ představil trať předseda oddílu Orientačního běhu TJ Slovan Luhačovice Libor Slezák.

Ten by chtěl překonat účast minimálně 35 triatlonistů.

Start závodu je v 16 hodin u vodní nádrže Křešov. Cíl bude U Koliby U Luxů před Újezdcem u Luhačovic. Prezentace probíhá od 15.30 hodin.

V loňském roce Luhačovický triatlon v mužích vyhrál reprezentant SKOB Zlín Tomáš Kolárik, který dosáhl na trati 0,560 – 22 – 10 kilometru, výsledného času 1:47:20. V ženách na distancích 0,380 – 20 – 8,3 kilometru, jednoznačně dominovala v čase 1:58:02 Petra Macková z pořádajícího klubu TJ OB Slovan Luhačovice.