„Tomu podřídím také taktiku a pojedu hlavou. Hlavním cílem bude udržet za sebou Petáka a Štěpánka,“ připomněl Orsák jména svých dvou největších soupeřů v boji o domácí titul v jednodenních soutěžích. Po dvou z osmi závodů má k němu zatím nejblíže. V Lužických horách i v Telči nečekaně zvítězil. „I proto se staly rallysprinty mojí prioritou ve zbytku sezony. Máme zde nakročeno k velmi dobrému výsledku,“ poznamenal juniorský reprezentant.

Určitě tak od něj fanoušci nemohou v okolí Slušovic očekávat nervy drásající bitvy s Krestou a s dalšími favority. „Ti pojedou svou soutěž, já zase svoji. Jejich výsledky se do celkového hodnocení šampionátu nezapočítávají, protože do něj nejsou přihlášeni, moje body ale ano. Proto se soustředím hlavně na ty, kteří absolvují celý mistrák a v celkovém hodnocení by mě mohli ohrozit,“ ozřejmil Orsák.

Zároveň věří, že si tuto sobotu spraví chuť i po posledním nezdaru ve velkém šampionátu, kdy v Hustopečích musel na začátku druhé etapy odstoupit z třetí pozice. „Tentokrát bych do cíle rád skutečně dojel. Jakákoliv ztráta by byla velmi nepříjemná. Přesto jsem i v Hustopečích našel řadu pozitiv. Především jsem si ověřil, že když mám k dispozici konkurenceschopný vůz a zázemí, mohu se měřit s těmi nejlepšími. A věřím, že s nimi dokážu držet krok i na Kopné,“ doufá 25letý pilot, jenž pojede se svým mitsubishi opět v barvách Seznam Rally Teamu.

Oproti řadě svých konkurentů z regionu ale bude v drobné nevýhodě. Zatím nepatří mezi pravidelné účastníky Kopné a tratě nemá tolik zažité. „Ve čtvrtek jsme ale začali trénovat, abychom získali před samotným startem co nejvíc informací. Určitě se přijede podívat spousta známých a kamarádů, které nechceme zklamat. Snad nezklame ani počasí. Sluníčko ani déšť by mi nevadily, ale proměnlivé počasí je vždy velká loterie. A toho bych se rád vyvaroval,“ prozradil závěrem Orsák.

(rš)