„Kdo si chce dávat malé cíle a tyto cíle bez problémů naplňovat, může. Náš případ to ale nebude. Rádi bychom dosahovali takových výsledků, abychom se v celkové klasifikaci pohybovali mezi nejlepší pětkou," prozradil Jaroslav Orsák.

S evropským šampionátem se totiž seznámil již loni, kdy premiérově absolvoval drtivou většinu závodů. „Tyto poznatky bychom v nové sezoně rádi využili. Až na výjimky soutěže známe, budeme si však muset zvykat na novou techniku," upozornil pilot vozu Škoda Fabia S2000, s nímž naznačil své možnosti již na konci předchozího ročníku ve Švýcarsku, kde do pětky opravdu dojel.

Jinak loni brousil starým kontinentem s vozem Mitsubishi Lancer Evo IX R4 a dlouho bojoval o mistrovský titul ve třídě produkčních vozů. Kvůli zdravotním problémům v závěru roku a vynucené absenci v některých kláních však nakonec musel první místo přepustit. „Zklamaný byl z toho celý tým, ale to je rallye. Jedeme dál," neohlíží se Orsák.

Trochu nečekaně přitom začátkem tohoto roku vynechal hned úvodní podnik Jänner Rallye na česko-rakouském pomezí, kde v minulosti dosahoval velmi slušných výsledků. „Tentokrát jsme se rozhodli Jänner vynechat a startovat místo toho na Kypru," dostal se 30letý pilot k nejbližšímu programu.

„V plánu máme celkem deset evropských závodů. Ještě se musíme rozhodnout, který z podniků ve druhé půlce roku vynecháme. Naopak jisté je, že doma bychom se rádi představili na sprintu v Pačejově, který by měl posloužit především jako asfaltový test na Barumku. Předchozí závody totiž pojedeme převážně na šotolině," podíval se Orsák do itineráře.

To však nebude případ nejbližších soutěží, za nimiž vyráží do Litvy, respektive do Lotyšska. Halls Winter Rally koncem ledna bere hlavně jako seznamovací podnik, kde ještě pod žádným tlakem nebude.

„Stejně jako loni pojmeme tento závod jako ostrý zimní test se vším všudy před evropskou soutěží v Lotyšsku. Ta už by se měla jet na sněhu. Navíc od listopadového podniku ve Švýcarsku jsme měli poměrně dlouhou přestávku, takže každý ujetý kilometr by nám měl přidat na jistotě," míní valašský soutěžák.