Valašský pilot napsal další kapitolu svého smolného působení v nejprestižnějším domácím seriálu o víkendu, když pro něj Rally Bohemia skončila po deseti rychlostních zkouškách.

„Už se tomu musím smát. Buď se rozbijeme, nebo se něco pokazí,“ komentoval svou letošní bilanci v nejprestižnějším domácím šampionátu Orsák. Úřadující juniorský mistr republiky se v této sezoně radoval pouze jednou z bodového zisku, třikrát pro něj soutěž předčasně skončila. Tak jako na Mladoboleslavsku.

„Rozjížděli jsme se trochu pomaleji a tempo nebylo optimální. Postupem času jsme se do toho ale dostali, atakovali jsme desítku, jenže když jsme se konečně rozjeli, začala nás zlobit spojka a nakonec se porouchalo i čidlo v motoru,“ vysvětlil důvody svého odstoupení valašský pilot.

K technickým problémům přitom došlo až na konci sobotní etapy. V tu chvíli se probil na dvanáctou pozici a existovala šance, že přes noc by mechanici mohli závadu odstranit. „Bylo by to však časově náročné s velmi nejistým výsledkem. Nechtěli jsme riskovat vážnější poškození vozu, proto jsme v závodě nepokračovali,“ doplnil Orsák.

Druhým důvodem byla skutečnost, že své mitsubishi chce mít v pořádku už na nadcházející víkend, kdy pokračuje u našich východních sousedů tamní šampionát čtvrtým dílem Rally Lubeník. A právě zde by si chtěl Orsák spravit náladu, neboť na Slovensku se mu daří o něco lépe než doma.

V Prešově se dostal na bronzový stupínek, v první etapě Salgo-Gemer Rally na maďarsko–slovenském pomezí obsadil pátou příčku, druhý den, který byl ale hodnocený zvlášť, skončil mimo trať. „Naším cílem jsou opět stupně vítězů. Dobrý výsledek je pro náladu v týmu před srpnovou Barumkou velmi důležitý,“ zdůraznil 25letý soutěžák.