Na Vysočině nedal svým soupeřům šanci a obhájil vítězství z loňského roku. Valašský pilot se navíc tímto triumfem dostal i do čela celého šampionátu před Romana Krestu, který v okolí Třebíče nestartoval.

„Když jsme se dozvěděli, že Roman nepojede, bylo nám jasné, že máme jedinečnou šanci stáhnout jeho náskok v absolutní klasifikaci nebo se dokonce dostat před něho. Proto jsme chtěli za každou cenu získat co nejvíc bodů. Po předchozích závodech, kdy se nám kvůli technickým problémům nedařilo dojíždět, tentokrát vše klapalo na jedničku,“ byl spokojený Jaroslav Orsák.

Přestože na Vysočině zdaleka nedisponoval nejvýkonnější technikou, se svým produkčním vozem Mitsubishi Lancer Evo IX opanoval hned sedm z osmi rychlostních zkoušek. Jeho vítězství tak bylo naprosto zasloužené. „Před druhým Honzou Štěpánkem jsme ale měli po první sekci jen třiapůlsekundový náskok, což je téměř nic, proto jsme do toho šlapali od začátku do konce,“ objasnil svou strategii pilot, který si tak dal ten nejlepší dárek k nedělním 26. narozeninám.

Ve druhé sekci postupně zrychloval a do cíle dorazil téměř s dvacetivteřinovým bonusem na Štěpánka. Zastavit jej nemohla ani pětivteřinová penalizace za náraz do barelu či výlet ze silnice ve finálové vložce, který jej stál dalších minimálně sedm sekund. To však byly jediné chyby, kterých se dopustil. „Přestože se jelo na nových tratích, měli jsme výborně napsaný rozpis a z něj jsme mohli vycházet,“ prozradil Orsák.

Ten se tak svým sobotním počinem poprvé v této sezoně dostal do čela celkové klasifikace druhého nejprestižnějšího seriálu u nás a opět může reálně pomýšlet na obhajobu mistrovského titulu. Zdali se však představí začátkem srpna v Pačejově, kde se pojede další podnik, není v tuto chvíli jasné. „Naším obchodním partnerům ze Slovenska jsme slíbili, že se zúčastníme tamního šampionátu, jehož příští závod Rajd Rzeszowski se uskuteční ve stejném termínu. Vše bude záležet na domluvě,“ vysvětlil jezdec z Valašských Klobouk.