Jedním z největších adeptů na vítězství bude bezesporu Pavel Valoušek. Druhý muž průběžného pořadí celého šampionátu se po dvou nezdarech v úvodu celé sezony nadechl k velkému finiši, dvakrát dojel druhý, v Krkonoších zvítězil a vedoucí postavení Jaroslava Orsáka se začíná otřásat v základech. „Do konce mistrovství zbývají ještě tři závody, ve kterých se pokusím o co nejlepší výsledek. Kdo mě zná, ví, že do každé soutěže jdu s cílem odvést co nejlepší výkon,“ uvedl ke zbytku sezony Valoušek.

Zároveň ale zdůraznil, že závody ve sprintech bere především jako výplň mezi přestávkami ve velkém mistrovství, kde mu momentálně patří třetí pozice. „Chceme se udržet v tempu, k tomuto účelu jsou jednodenní soutěže ideální. Prioritou zůstává velký mistrák,“ potvrdil otrokovický pilot, od kterého se po šestém místě na Barum rally čeká dobrý výsledek i ve Vyškově. „Sice jsem zde ještě nikdy nezávodil, ale mám nejlepšího spolujezdce, a tím pádem i nejlepší rozpisy,“ dodává s úsměvem Valoušek, který po nejprestižnější domácí soutěži opět přesedlá z pronajaté Škody Fabie S 2000 do svého produkčního mitsubishi.

To Jaroslav Orsák u dvoutisícovky zůstane. Na Barumce sedlal Fiat Grande Punto S2000, teď na něj čeká Škoda Fabia. „Ještě jsem v tom nikdy neseděl, ve Vyškově to bude moje premiéra,“ těší se pilot z Valašských Klobouk, jenž využil nabídku od jednoho italského týmu. A se silným vozem bude mít jen ty nejvyšší ambice. „Mám jedno z nejlepších aut ve startovním poli, tomu by měl odpovídat i výsledek,“ dodává Orsák.

Nehledě na to, že od vedoucího muže domácího mistrovství ve sprintrally se ani nic jiného nečeká. V předchozím závodě v Krkonoších ale cíl neviděl, proto má co napravovat. I když náskok v čele šampionátu má stále luxusní. Druhého Valouška od něj dělí plných 27 bodů.

„Ovšem tři kola před koncem ještě není nic rozhodnuto. Rád bych proto ve Vyškově získal nejvyšší možný počet bodů. Na druhou stranu nechci zbytečně riskovat a za určitých okolností se spokojím i s druhým nebo třetím místem. Hlavně abych nevyšel naprázdno,“ přeje si dvojnásobný juniorský mistr republiky.