V neděli odpoledne  Malenovice neuspěly na ploše béčka SK Jihlava, kde prohrály 4:5. Hosté se v důležitém souboji, v němž se bojovalo o první příčku v tabulce, dlouho trápili v koncovce.

Naopak Jihlava byla dvě třetiny v zakončování šancí produktivní. V osmadvacáté minutě sice Huťka korigoval skóre na 3:1, ale domácí si v pětatřicáté minutě vypracovali náskok až na 5:1. Teprve ve třetí části se malenovičtí střelci probudili a postupně Medřický, Havlík a Langer snížili stav na 5:4.

,,Do utkání jsme nastoupili bez několika opor. Z různých důvodů nám chyběli Skyba, Hruboš, Šimíček, Nohal, Ševčík a Košatka. Oslabení jsme byli hlavně v ofenzívě. Proto jsme taktiku postavili na pozorném bránění a brejkových akcích. Ta nám ale příliš nevycházela,“ uznal bek a zároveň hrající kouč hostů Martin Novák.

,,Povedlo se nám až posledních deset minut zápasu. Jenom škoda, že jsme při závěrečné power play umocněné přesilovkou už nedokázali vyrovnat,“ mrzelo hrajícího trenéra.

 ,,Jihlava také dokonale využila znalosti domácího prostředí. Její urostlí a silově vybavení hráči na plastovém povrchu hrací plochy dobře kombinovali. Problémy nám dělala i rychlost celku z Vysočiny,“ konstatoval po utkání Martin Novák.       

SK JIHLAVA B – MALENOVICE 5:4 (1:0, 3:1, 1:3)

Branky Malenovic: Huťka, Medřický, Havlík, Langer.

Sestava: Zálešák (Polišenský) – Březík, Černý, Novák, Langer – Havlík, Machuta, Medřický, Svozil, Vingárek, Huťka. Hrající trenér: Martin Novák, vedoucí mužstva: Tomáš Bubrinka.