„S jednou vstřelenou brankou se těžko vyhrávají zápasy. Domácím dnes stačilo málo, ale využili toho. Musíme teď využít přestávky, dát se dohromady a porvat se o zbytek bodů, vyléčit zranění a nastoupit po přestávce jako nový tým,“ prohlásil otrokovický kouč Michal Kvapil.

Otrokovice přijeli do Prahy bez několika zraněných opor. Na marodku navíc přibyl obránce Kostka. Trenér Kvapil dal šanci také talentovanému útočníkovi Jakubu Hašovi, jenž si na palubovce nováčka soutěže připsal superligovou premiéru.

Šikovný sedmnáctiletý mladík se hnal do šance ve 24. minutě, ale byl faulován domácím obráncem Jelínkem. Z následného trestného střílení se ale Švajný neprosadil.

V tu chvíli ale hosté prohrávali 0:1. Královské Vinohrady poslal do vedení v čase 7:24 Gregor, jemuž asistoval Hartman.

Pražané byli střelecky aktivnější a také produktivnější. V polovině zápasu zvyšoval na 2:0 Svoboda. Panteři se snažili, ale v zakončení nebyli přesní. Navíc chybovali a ve 48. potřetí inkasovali. Střelou nad Michajlovičovo rameno se prosadil Linhart.

Otrokovice se snažily, v závěru utkání alespoň zdramatizovaly. Hezkou kombinaci zakončil Rožnovják.

Moravané to v nervózním závěru zkusili v šesti hráčích v poli, ale při power-play obdržel další branku. Triumf Královským Vinohradů pečetil střelou do prázdné branky Hartman.

„Utkání nenabídlo příliš florbalové kvality. Jsme rádi, že jsme dokázali vyhrát všechny třetiny a inkasovat pouze jedinou branku. Soupeř měl smůlu v zakončení,“ uvedl domácí trenér Michal Pazdera.

Panteři prohráli 1:4 a dál mají o čem přemýšlet a co zlepšovat. Nyní má florbalová Superliga reprezentační přestávku. Po ní se Panteři představí v Liberci, kde se hraje 16. listopadu.

Florbalová Tipsport Superliga mužů, předehrávka 12. kola –

TJ Sokol Královské Vinohrady – HU-FA Panthers Otrokovice 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Branky: 8. Gregor (Hartman), 30. Svoboda (Z. Stuchlík), 48. Linhart (O. Stuchlík), 60. Hartman (Jelínek) – 52. Rožnovják (Švajný). Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 154. Střely na branku: 19:11.
Královské Vinohrady: Weissgarber (Mazák) – Jelínek, Vnuk, Raiter, O. Stuchlík, Houra – Kachnič, Linhart, Šimík – Hartman, Gregor, Hájek – Dolejš, Hanák, J. Záň – Z. Stuchlík, Rossi, Svoboda – Harnesk.
Otrokovice: Michaljovič (Malina) – Rožnovják, Mich. Nagy, Zimmer, Švajný, Kvapil – Sovják, Zapletal, Szweda – Volek, Vykopal, Petřík – Haša.