„Potřebný klid mi dala vítězství v úvodních čtyřech podnicích. Z obhajoby mám ale velkou radost, velký dík patří mechanikům, partnerům a rodině,“ zářil v cíli posledního závodu německé 3-Städte-Rallye štěstím. V posledním ze sedmidílného seriálu bral mezi českými jezdci bronzovou příčku.

O obhajobě prakticky rozhodl v předchozím měření sil v Příbrami, kde dojel stříbrný. „V Německu mi stačilo ke stvrzení úspěchu prakticky jen odstartovat. Závod jsem si užíval, jel rychle, ale bez rizika,“ přiznává Vopatřil, jehož od druhé příčky připravila 30vteřinová penalizace. Za trefení retardéru na městském okruhu. „Vůbec si toho nejsem vědom, hodně přísné, tak velký trest se u nás nedává. Navíc jsem se o tom dozvěděl až na startu druhého dne,“ ještě nyní nechápe zkušený 36letý závodník.

Nebýt něj, skončil by druhý za suverénním Davidem Štefanem. „Dva roky v Německu závodil, prodal své zkušenosti, byl nejlepší. Ale na dvou erzetách jsem jej porazil. Škoda jen, že čtyři z dvanácti rychlostních zkoušek byly pro nehody zrušeny. To bych pak měl větší šanci se dostat před stříbrného Brtníčka,“ zalitoval v cíli při pohledu na ztrátu 8,5 sekundy.

Vzhledem k jistotě celkového úspěchu pojal celý tým závod rodinně, s doprovodem přítelkyň a manželek. „Oslavili jsme tak celoroční práci, v sobotu po závodě pak vše oslavili na slavnostním večeru. A co jsem vyhrál? Finanční odměnu a pohár za celkové třetí místo,“ doplnil pilot, který drží pěknou sérii bez nehody. „Až na krizovku v Příbrami byla celá sezona v pohodě. Už si ani nepamatuji, kdy jsem naposledy neviděl cíl. Myslím, že to bylo vHustopečích v roce 2014, kdy nás zradila poloosa.“

Jak budou vypadat jeho příští dny, ale závodník ze Zlínska, jehož v uplynulé sezoně navigoval Karel Voltner, netuší. „Měli jsme v plánu jet sprint ve Vsetíně, ale sešlo z toho. Jestli se ještě svezu v nějakém exhibičním závodě, ještě zvažuji,“ přemítá Vopatřil, jenž pochopitelně směrem k další sezoně vážně uvažuje o útoku na mistrovský hattrick v Adam Cupu. „Pokud ale bude o mé tři adámky zájem, jsem připraven si klidně odpočinout,“ dodal s úsměvem Martin Vopatřil.