Šampionátu se ve všech kategoriích zúčastnilo 2800 stolních tenistů a stolních tenistek. V mužské kategorii pětapadesátníků se prezentovalo 209 hráčů.

Mergenthal, který byl na mistrovství Evropy poprvé nasazeným hráčem, v základní skupině porazil Svena Rolla z Německa 3:1, Manuela Josepsa Peru Mailla ze Španělska 3:0 a Nikolaose Papatheodoroula (Řecko) 3:0.

,,Zápasy s Rollem a Maillo Perou, nebyly jednoduché, nicméně nakonec jsem oba tyto kvalitní soupeře porazil. V duelu s Papatheodoroulem jsem byl jistějším hráčem. K výhře v tomto utkání mi nahrála také skutečnost, že řecký stolní tenista ho odehrál s náhradní raketou a v náhradním oblečení, protože zavazadlo mu zůstalo na letišti v Amsterodamu,“ zavzpomínal na souboje na začátku turnaje Otmar Mergenthal.

Ten pak měl v prvním kole pavouku volný los, ve 2. kole zdolal Storcka z Německa 3:1 (8, -14, 8, 7), ve 3. kole udolal Finstadema (Norsko) 3:1 (-4, 10, 10, 5), v osmifinále ho vyřadil Mattsson ze Švédska, s nímž prohrál 0:3 (-6, -6, -9).

,,V zápase se Storckem se mi dařilo eliminovat kvalitní Němcův bekhend a soupeře jsem přehrával účinným forhendovým topspinem. S Finstadem jsem po prvním prohraném setu zvládl vyrovnané koncovky druhé a třetí sady. Ve čtvrtém setu už jsem byl lepším hráčem. Na přesnou hru Mattssona jsem našel recept až ve třetím setu a to už bylo na otočení vývoje utkání pozdě,“ konstatoval kroměřížský stolní tenista.

V Norsku se hrála i čtyřhra. V ní dvojice Otmar Mergenthal s Karlem Keplem z Prahy postoupili mezi 32 nejlepších párů. V partii o postup do osmifinále pak naše dvojice pohrála s pozdějšími vítězi Andreasem Fejerem Konnertem s Erikem Kirstenem (Rumunsko, Německo) 0:3 (-1, -3, -7).

,,Do Norska se mi podařilo načasovat formu a v Sandefjordu jsem ve dvouhře postupem mezi 16 nejlepších hráčů dosáhl na své dosavadní maximální umístění na evropských šampionátech,“ potěšilo Mergenthala.

Letošní mistrovství Evropy stolně tenisových veteránů se hrálo ve třech moderních halách. O účastníky bylo velmi dobře postaráno. Chutné bylo stravování, pestrý byl večerní program. Stolní tenisté byli ubytováni v perfektně vybavených apartmánech, nebo hotelích. Všichni měli přístup na písečnou pláž k mořskému fjordu. V něm měla voda 20 stupňů. Příjemné bylo také počasí. Teploty se v Sandefjordu pohybovaly okolo 23 stupňů.

Otmar Mergenthal si proto z Norska přivezl spoustu pěkných zážitků.

,,Téměř každý den jsem se koupal ve fjordu, skvělý byl i výlet rychločlunem 60 kilometrovou rychlostí fjordem na blízké ostrovy.

Perfektním zážitkem byl také koncert německého hráče a zároveň světově proslulého hudebního virtuosa Joji Wendta na piáno,“ užíval si pobyt na evropském šampionátu stolní tenista z Hané.

Ten bude do konce července od stolního tenisu odpočívat. Přípravu na novou sezonu začne na začátku srpna. V ní bude znovu hájit barvy třetiligového týmu SK Přerov. Ve zbytku letošního roku by si chtěl vybojovat účast v Turnajích mistrů Velké ceny Masters v Česku i na Slovensku.